Kanadyjczycy za granicą powinni wrócić do domu, dopóki jest to jeszcze możliwe, zaapelował szef kanadyjskiego MSZ  Champagne

W sobotę Nowa Fundlandia i Wyspa Księcia Edwarda ogłosiły swoje pierwsze przypadki koronawirusa. Saskatchewan potwierdził dwa pierwsze domniemane przypadki, zaś w Kolumbii Brytyjskiej wykryto w tym dniu dziewięć nowych przypadków, co daje łączną liczbę 73.

USA rozszerzyły zakaz podróżowania na Zjednoczone Królestwo i Irlandię od poniedziałku wieczorem.
Hiszpania ograniczyła przepływ ludzi i zamknie sklepy po tym jak zarejestrowano  1500 nowych przypadków.
Arabia Saudyjska wstrzymuje wszystkie międzynarodowe loty do królestwa na dwa tygodnie, a Dania zamyka granice dla podróżnych do 13 kwietnia.
Tymczasem kanadyjski Second Cup nie przyjmuje już gotówki w swoich kawiarniach.
Dr Theresa Tam, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Kanadzie, ostrzegła, że ​​osoby podróżujące za granicę mogą utknąć w kwarantannach.

Tam, który podczas wybuchu epidemii podkreślał znaczenie środków ochronnych, takich jak higiena rąk i pozostawanie w domu podczas choroby, powiedziała że powinno się rozważyć dodatkowe kroki, aby zachować bezpieczeństwo, w tym dystans społeczny.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Oznacza to unikanie zatłoczonych miejsc i nieistotnych spotkań, rozważanie zakupów lub skorzystanie z transportu publicznego poza godzinami szczytu i powitanie się machaniem lub łokciem zamiast uścisku dłoni, pocałunku lub przytulenia”.

 

U większości ludzi nowy koronawirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. Dla niektórych, szczególnie starszych  i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe dolegliwości, w tym zapalenie płuc. Zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia  w ciągu kilku tygodni.