OTTAWA – Premier Justin Trudeau zapewnił, że nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli chodzi o kolejny etap reakcji Kanady na rozprzestrzenianie się COVID-19.

W niedzielę rano Trudeau powiedział CTV, że dyskusja na temat zamknięcia granic lub obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa wszystkich powracających podróżnych będzie przedmiotem spotkania gabinetu.

Trudeau wraz z rodziną pozostaje w izolacji po zdiagnozowaniu Covid-19 u żony.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Prezydent USA Donald Trump wprowadził zakaz podróży  z Europy, powodując chaos na amerykańskich lotniskach, który jest również obserwowany w Kanadzie.

Zmiana postawy ze Stanów Zjednoczonych daje nam oczywiście wiele do myślenia

Podróżni powracający do Kanady mówili o długich kolejkach na lotniskach.

Trudeau, zapowiedział obowiązkowe badania przesiewowe dla wszystkich, ale nie przedstawił  szczegółów.

Większość osób ze zdiagnozowanym COVID-19 doświadcza łagodnych lub umiarkowanych objawów, takich jak gorączka i kaszel, a zdecydowana większość osób zarażonych wirusem wraca do zdrowia.

Jednak w przypadku niektórych osób, w tym Kanadyjczyków w wieku 65 lat i starszych, osób z osłabionym układem odpornościowym i osób z wcześniej istniejącymi schorzeniami, choroba może być znacznie poważniejsza. Wśród Kanadyjczyków, u których dotychczas zdiagnozowano tę chorobę, mniej niż 15 procent wymagało hospitalizacji.