Air Canada zawiesza większość lotów międzynarodowych do czerwca, a Air Transat i Sunwing Airlines Ltd. odwołują wszystkie podróże do 31 maja z powodu pandemii COVID-19.

Decyzja przedłuża zawieszenie ponad 160 tras Air Canada, a także Air Transat i Sunwing o kolejny miesiąc, ponieważ zamknięte granice i znikome zapotrzebowanie na podróże nadal niszczą przemysł lotniczy.

Air Canada twierdzi, że we współpracy z rządem Kanady nadal obsługuje loty repatriacyjne dla Kanadyjczyków, którzy utknęli za granicą na trzech kontynentach .

Air Transat, którego właścicielem jest Transat AT Inc., twierdzi, że zapewni kredyt na podróż w ciągu 24 miesięcy od pierwotnej daty powrotu. Firma powołuje się na „nadzwyczajne okoliczności”, nad którymi nie ma kontroli, i opisuje dwuletni kupon jako „akceptowalne rozwiązanie”.

Sunwing mówi, że pasażerowie mogą wymienić kupon na loty do 20 czerwca 2022 r.

Krytycy linii twierdzili, że podróżni powinni mieć prawo do zwrotu kosztów za opłacone usługi lotnicze (bilety), ale nieotrzymane, tak jak w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej, ale Kanadyjska Agencja Transportu stwierdza, że linie lotnicze nie są zobowiązane do zwrotu pasażerom kosztów biletów na loty odwołane z powodu nowego koronawirusa i „nie należy oczekiwać, że podejmą kroki, które mogłyby zagrozić ich  żywotności ekonomicznej”.