Tegoroczny Marsz dla Życia przenosi się do sieci. Virtual March for Life zaplanowano na dni 10-14 maja. Organizatorzy z Campaign Life Coalition żałują, że w tym roku z powodu pandemii tłumy obrońców życia nie będą mogły przejść przez centrum Ottawy, ale zapowiadają, że program wydarzenia wirtualnego będzie obejmował wiele tradycyjnych elementów Marszu. Widzą w tej formie pewna szansę – że osoby, które nie przyjechałyby do Ottawy, będą obserwować wydarzenia wirtualne i być może w przyszłości zaangażują się w ruch pro-life.

Od 10 do 12 maja na stronie MarchForLife.ca transmitowane będą wywiady i pokazywane filmy, w środę 13 maja odbędzie się wirtualny wieczór ze świecami, a na czwartek 14 maja zaplanowano transmisję Mszy św. oraz wirtualny wiec z udziałem gości z Kanady i całego świata. CLC chce też przygotować specjalny program w Eternal Word Television Network (EWTN) poświęcony tematyce odbudowy kultury życia prowadzony przez Kevina Dunna i Stephanie Gray z “Love Unleashes Life”.

Organizatorzy podkreślają, że życie jest zagrożone nie tylko na początku, lecz także na końcu, dlatego pragną również zwrócić uwagę na problem rozszerzenia ustawy o eutanazji.