Aby otrzymać pomoc związaną z COVID-19 rząd Trudeau zmusza firmy, organizacje charytatywne do „potwierdzenia”, że „nie dyskryminują”, ze względu na „płeć, orientację seksualną … religię”

CEBA to nieoprocentowana pożyczka w wysokości do 40 000 dol. dla firm, grup non-profit i zarejestrowanych organizacji charytatywnych, które generują część dochodu ze sprzedaży towarów i usług.

Program CEBA wyraźnie stwierdza, że ​​wnioskodawca zostanie wykluczony, jeżeli nie potwierdzi, że „nie promuje przemocy, nie podżega do nienawiści ani nie dyskryminuje ze względu na płeć, orientację seksualną, rasę, pochodzenie etniczne, religię, kulturę, region, edukację, wiek lub niepełnosprawność psychiczną lub fizyczną. ”

„Istnieje uzasadniona obawa, że ​​rząd federalny, który ma doświadczenie w dyskryminowaniu przekonań, z którymi się nie zgadza, wykorzysta CEBA również do dyskryminacji podmiotów religijnych”, powiedział w wywiadzie dla LifeSiteNews Marty Moore, prawnik z Calgary Justice Center for Constitutional Freedom (JCCF).

W szczególności Trudeau Liberals odmówił przyznania Canada Summer Job (CSJ) w 2018 r. Pracodawcom, którzy odmówili podpisania zaświadczenia, że ​​popierają prawa „reprodukcyjne”, czyli do aborcji i „prawa” osób transpłciowych.

Opowiadające się za życiem, prorodzinne grupy religijne od dawna obawiają się, że przypisuje się im etykiety „dyskryminacji” i „nienawiści” za ich obronę życia, małżeństw heteroseksualnych oraz naturalnej rodziny, co może wykluczyć ich z prawa do uczestnictwa w sferze publicznej i dostępu do programów prowadzonych przez rząd.

Jednym z problemów związanych z czwartym kryterium jest to, że organizacje oparte na wierze muszą potwierdzić, że nie dyskryminują ze względu na religię.

„Organizacja religijna ma prawo zatrudniać tych, którzy zgadzają się z jej przekonaniami, aby realizowali swoje cele religijne” – zauważył. „Prawo na to pozwala”.

LifeSiteNews skontaktował się z biurem Ministra Finansów Billa Morneau, aby zapytać, czy liberałowie dodadzą „sprzeczne z obowiązującymi przepisami” do czwartego kryterium wykluczenia dla CEBA

Ministerstwo odpowiedziało 17 kwietnia, że ​​pracuje nad odpowiedzią. Jednak do tej pory nie wydano żadnego oświadczenia.

za lifesitenews