Katolickie kuratorium szkół publicznych w Waterloo odwołało swoją wcześniejszą decyzję o zastąpieniu tęczowej flagi jej “katolicką” wersją. Aktywiści LGBT ostro potępili Waterloo Catholic District School Board (WCDSB) za to, że nie chce w czerwcu wywiesić ich tradycyjnej flagi. Organizacje wystepujące w obronie tradycyjnej rodziny, takie jak Parents As First Educators (PAFE) i Campaign Life Coalition, skrytykowały kuratorium, że w ogóle w jakikolwiek sposób idzie na ustępstwa wobec ruchu LGBT, nawet chociażby poprzez wywieszanie “katolickiej” wersji flagi.

Tzw. katolicka tęczowa flaga, którą WCDSB chciało wywiesić, przedstawia sylwetkę Jezusa z otwartymi ramionami rozpostartymi ponad tęczowym tłumem. Na fladze znajduje się hasło głoszące, że wszyscy zostaliśmy wspaniale stworzeni oraz cytat z 1 Listu św. Jana o tym, że miłujemy, bo Bóg pierwszy nas umiłował.

“To świętokradztwo i obsceniczny skandal”, powiedział Jeff Gunnarson z Campaign Life Coalition. Odwołanie do Pisma Świętego ma niby potwierdzać jedno z największych kłamstw LGBT – że osoby homoseksualne takimi się urodziły. To niewątpliwie najsilniejsza broń aktywistów LGBT, którzy dążą do normalizacji homoseksualizmu wśród społeczeństwa, mówił Gunnarson. Dodał, że świętowanie kultury LGBT, czy w ogóle uznawanie jej jest herezją. Jak można sugerować, że Jezus mógłby chcieć brać udział w takich uroczystościach? Twórcy i osoby, które zatwierdziły taką flagę same nałożyły na siebie ekskomunikę.

Poniżej kontynuacja tekstu

CLC zaapelowało o kontaktowanie się z członkami rady kuratorium i pisanie do biskupa Douglasa Crosby’ego z Hamilton i wyrażanie sprzeciwu wobec flagi. Organizacja uruchomiła też petycję w internecie.

Kuratorium rezygnując z wywieszenia flagi powiedziało, że decyzję podjęto w związku ze sprzeciwem społecznym, a także – co najważniejsze – sprzeciwem niektórych uczniów. Żadnej flagi nie będzie, żeby nie tworzyć podziałów.

Nie zmienia to jednak faktu, że w przyszłym roku szkolnym kuratorium oczekuje od szkół powieszenia “katolickiej” tęczowej flagi w korytarzu przy głównym wejściu. Flaga ma tam sobie wisieć, a WCDSB zastanowi się, co dalej zrobić. Kuratorium ma się konsultować wtedy ze społecznością LGBTQ.

Czyli nie będzie łatwo, co było widac już w tym tygodniu. Podczas poniedziałkowego spotkania rady kuratorium, które zostało zorganizowane zdalnie, Melanie Van Alphen powiedziała, że “katolicka” wersja flagi jest obraźliwa i wywieszanie jej to przejaw braku szacunku dla osób LGBT. Ta flaga ich nie reprezentuje, bo nie jest zwykłą flagą tęczową.

Zastąpienie flagi tęczowej jej “katolicką” wersją skrytykowała też Ontario English Catholic Teachers Association (OECTA). Przed swoją siedzibą związek zawodowy wywiesił tęczowa flagę.