To ma być patriotyzm gospodarczy? Warszawiaków wożą autobusy niemieckiej spółki! Miasto podpisało kontrakt na prawie 300 mln czytamy na portalu wpolityce

Kierowca, który spowodował czwartkowy wypadek przedstawił zaświadczenie o niekaralności i m.in. na tej podstawie został zatrudniony – zapewniła w piątek PAP rzeczniczka spółki Arriva, która należy do niemieckiego Deutsche Bahn. W ubiegłym roku władze stolicy – czyli Rafał Trzaskowski – podpisał z Arrivą umowę na 291 milionów złotych. Spółka należy do Deutsche Bahn. A ta z kolei jest w 100 proc. własnością niemieckiego państwa. Joanna Parzniewska dodała, że przewoźnicy nie mają dostępu do danych o wykroczeniach.

W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Tomaszowi U., który pod wpływem amfetaminy doprowadził do wypadku autobusu w Warszawie m.in. zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której doszło do zgonu jednej z pasażerek, oraz ciężkich obrażeń u czterech innych osób. Jak się okazało, Tomasz U. był w przeszłości 13 razy karany za wykroczenia w ruchu drogowym.

W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Bilans wypadku to jedna ofiara śmiertelna oraz 17 poszkodowanych, w tym cztery osoby ciężko ranne.