Ford jest gotowy do działania w celu ograniczenia pełzającego rozprzestrzeniania się przypadków COVID-19 w Peel i innych regionach “dotkniętych kryzysem” zachorowań.

Region Peel, zamieszkiwany jest przez ok trzy procent populacji Ontario, stanowi obecnie prawie połowę zdiagnozowanych przypadków COVID-19 w prowincji, poinformował w piątek premier Doug Ford, dając do zrozumienia ,że możliwe jest perspektywę wycofanie obowiązującego obecnie stadium otwarcia w celu opanowania sytuacji.

Najnowsze dane pokazują, że w Peel miały miejsce 72 ze 148 nowych przypadków COVID-19 zgłoszonych w całej prowincji w ciągu jednego dnia

Podczas gdy liczba nowych przypadków konsekwentnie wynosi pięć lub mniej w większości oddziałów zdrowia publicznego w Ontario, Peel, Toronto i Ottawa konsekwentnie odnotowują w ciągu ostatnich kilku tygodni dwucyfrowe liczby z tendencją wzrostową.

Ford wezwał mieszkańców Mississauga i Brampton do przestrzegania porad dotyczących zdrowia publicznego i zasugerował że rząd jest gotowy do podjęcia działań, jeśli liczba przypadków nie spadnie.

„Nie zawahamy się ponownie zamknąć region” – powiedział Ford podczas codziennej odprawy na temat pandemii. – „Widzimy pełzanie zachorowań, więc ludzie, po prostu stosujcie się do obowiązujących protokołów”.

Powolny, ale stały wzrost liczby przypadków następuje na kilka dni przed przygotowaniem się większości uczniów w Ontario do powrotu do klas w warunkach, które budzą zaniepokojenie zarówno wśród rodziców, jak i nauczycieli.

Ford ostrzegł mieszkańców Ontario, szczególnie tych w regionach, które wciąż borykają się z podwyższoną liczbą COVID-19, aby unikali dużych spotkań towarzyskich i nadal nosili maski, szczególnie podczas nadchodzącego weekendu Święta Pracy.