Burmistrz Toronto John Tory spotykał się z przedstawicielami branży budowlanej w Toronto, aby omówić   incydenty anty-czarnego rasizmu w miejscu pracy. Latem doszło do wielu „przerażających, niepokojących i niedopuszczalnych” zdarzeń na budowach w mieście.

Do tej pory miały miejsce co najmniej cztery odrębne incydenty powieszenia pętli na placach budów . Nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań.

W piątek Tory zwołał spotkanie z kadrą kierowniczą kilku firm budowlanych, aby omówić incydenty, a także zasady, które można  wdrożyć w celu zwalczania rasizmu skierowanego przeciwko czarnym w branży budowlanej.

Tory stwierdził w swoim oświadczeniu, że wiele dużych firm budowlanych już zaczęło „podejmować potencjalnie znaczące kroki” w celu rozwiązania problemu rasizmu przeciwko czarnym, takie jak  “dywersyfikacja” siły roboczej, i wprowadzenie platform wymiany myśli dla czarnych pracowników.

Tory przeprowadzi również dodatkowe rozmowy  z kierownictwem związków budowlanych. Zastrzegł, że w mieście takim jak Toronto nie ma miejsca na anty-czarny rasizm.