Policja ujawniła w niedzielę tożsamość ofiar strzelaniny w Oshawie.

Zmarli to 50-letni Chris Traynor i jego dzieci: 20-letni Bradley, 15-letnia Adelaide i 11-letni Joseph. Ranna została 50-letnia Loretta Traynor, żona Chrisa i matka zmarłych dzieci. Kobieta przebywa w szpitalu.

Sąsiedzi rodziny mówią, że oboje rodzice byli nauczycielami w Durham Catholic District School Board (DCDSB). Bliski przyjaciel rodziny powiedział, że czwarte dziecko państwa Traynor, syn Sam, w czasie strzelaniny był na uniwersytecie.

Mitchell Lapa, sprawca strzelaniny, który na końcu popełnił samobójstwo, podobno był bratem Loretty. Wydział zabójstw stara się określić motyw strzelaniny. Policjanci apelują do osób, które znały Lapę, by zgłaszały się i składały zeznania.

Przed St. Albert Love Catholic School, do której uczęszczał Joseph, rodzice i uczniowie składają kwiaty. Flaga na szkolnym maszcie została opuszczona do połowy. Joseph grał w hokeja i bejsbol i jego trener z Oshawa Legionaires wspomina, że był świetnym miotaczem. Jego ojciec Chris Traynor był z kolei sędzią i mentorem wielu młodych graczy.

Dyrektor ds. edukacji w DCDSB złożył kondolencje wszystkim, którzy „bezpośrednio i pośrednio” zostali poszkodowani. Kuratorium nie może podawać imion i nazwisko ofiar, bo, jak tłumaczy, pomaga w śledztwie policji.