Niektóre kuratoria opóźniają rozpoczęcie zdalnego nauczania z powodu rosnącego zapotrzebowania na ten rodzaj edukacji. Trzy kuratoria z okolic Toronto podają, że coraz więcej rodziców wnioskuje o nauczanie zdalne.

W Peel District School Board na wirtualne lekcje jest zapisanych 64 000 uczniów, przy czym w ostatnim tygodniu zapisało się 10 000. Lekcje wirtualne prowadzone na żywo mają się zacząć 21 września dla uczniów szkół podstawowych i 22 września dla uczniów szkół średnich. Dzięki temu kuratorium będzie mieć czas na zatrudnienie większej liczby nauczycieli

Halton District School Board w ostatni piątek przełożyło początek nauczania zdalnego z poniedziałku na środę. Jednocześnie zaapelowało do tych, którzy zdecydowali się na tradycyjną formę nauki, by nie przechodzili na wirtualną. Niektóre wirtualne klasy są pełne i trzeba czekać na listach rezerwowych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W Toronto District School Board uczniowie, którzy będą uczyć się zdalnie, rozpoczną rok szkolny w czwartek. Będzie ich ponad 66 000. Kuratorium wyjaśniło, że potrzebuje więcej czasu, by zatrudnić dodatkowych nauczycieli i zorganizować grafik zajęć.