Hospitalizacje osób z COVID-19 utrzymują się na stałym poziomie w całej Kanadzie, pomimo wzrostu liczby przypadków. Spodziewać się jednak należy, że to się zmieni, jeśli liczba przypadków infekcji będzie nadal rosła, mówią specjaliści od chorób zakaźnych. Oddziały OIOM mogą zacząć się zapełniać szybko, jeśli liczba przypadków będzie nadal rosła, powiedzieli CBC News eksperci od chorób zakaźnych.

Obecnie nowe przypadki w Kanadzie dotyczą głównie osób w wieku poniżej 40 lat. Ontario zgłosiło w poniedziałek 313 nowych przypadków, z czego 67 procent przypada na tę grupę demograficzną.

Jeśli chodzi o hospitalizacje, we wrześniu z powodu COVID-19 w szpitalach w całej Kanadzie przebywało mniej niż 300 osób. Szczyt hospitalizacji przypadł na drugą połowę kwietnia, kiedy w szpitalu przebywało ponad 2000 osób.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Chociaż prawdopodobieństwo hospitalizacji młodszych osób jest mniejsze, nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Spośród ponad 11 000 hospitalizacji, dla których Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego (PHAC) posiada dane, ponad 1000 hospitalizowanych było w wieku poniżej 39 lat.

Ashleigh Tuite, epidemiolog z University of Toronto uważa że może minąć trochę czasu, zanim dane dotyczące hospitalizacji zostaną odzwierciedlone w oficjalnych dokumentach zdrowia publicznego, dlatego ważne jest, aby obserwować wzrost liczby hospitalizacji, ponieważ byłoby to wskazaniem do ponownego nałożenia ograniczeń dotyczących blokady.

Według National Institute on Aging większość zgonów spowodowanych koronawirusem w Kanadzie miała miejsce w domach opieki długoterminowej.

.