Uczniowie Monsignor Paul Baxter Catholic School w Barrhaven pod Ottawą nie poszli w poniedziałek na lekcje. W niedzielę rodzice dostali powiadomienia o odwołaniu zajęć stacjonarnych z powodu zakażenia koronawirusem u uczniów i personelu szkoły podstawowej.

Pierwszą szkołą w prowincji, która odwołała lekcje, gdy u pracowników potwierdzono COVID-19, była Fellowes High School w Pembroke, Ont.

Dyrektor zamykanej podstawówki w Ottawie, Mark Kennedy, powiedział, że szkoła działa zgodnie z wytycznymi Ottawa Public Health. Placówka ściśle współpracuje z agencją zdrowia od momentu wykrycia pierwszego przypadku COVID-19. Urzędnicy agencji przekazali wiadomości rodzicom, opiekunom uczniów i pracownikom szkoły. Skontaktowano się z osobami, które miały styczność z zakażonymi, i poinformowano je o terminie i sposobie wykonania testów.

COVID-19 wykryto już u ośmiu osób uczęszczających do szkół prowadzanych przez katolickie kuratorium w Ottawie lub pracujących w tych placówkach. Zachorowało dwóch uczniów w St. Leonard School w Manotick, jeden uczeń w Holy Spirit School w Stittsville i jeden uczeń w Holy Cross School niedaleko Mooney’s Bay. Szkoła Monsignor Paul Baxter jest pierwszą, która została zamknięta i pozostanie zamknięta przez około 14 dni. Większosć uczniów będzie się uczyć zdalnie w domu.