Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przenosi się do wojskowego szpitala, gdzie przejdzie terapię przeciwciałami z powodu zakażenia koronawirusem. 74-letnim prezydentem zajmą się lekarze z placówki Walter Reed w Bethesdzie w stanie Maryland.
Biały Dom poinformował, że prezydent Donald Trump odczuwa zmęczenie

Wcześniej Donald Trump napisał na Twitterze, że wraz z żoną Melanią udadzą się na kwarantannę. Prezydent planuje przez kilka dni pracować zdalnie ze szpitala.
Kalendarz wyborczy Donalda Trumpa przewidywał jeszcze w ten weekend jeden wiec na Florydzie i dwa w Winsconsin. Pod znakiem zapytania staje obecność prezydenta na debatach z jego rywalem, Joe Bidenem 15 października w Miami oraz 22 października w Nashville.

Przełożone zostały także wydarzenia z udziałem pierwszej damy. Na kampanijnym szlaku pozostaje wiceprezydent Mike Pence, u którego test na obecność koronawirusa dał negatywny wynik. Donald Trump przechodzi COVID-19 łagodnie, Melania Trump skarży się na kaszel i ból głowy. Lekarze twierdzą, że prezydent znajduje się w grupie ryzyka ze względu na swój wiek, wagę i styl życia.