Niezależny poseł do legislatury Ontario  alarmuje o planie rządu Trudeaubudowy federalnych “obiektów do izolacji ludzi”.

Randy Hillier, MPP z okręgu  Lanark, Frontenac i Kingston, wyraził zaniepokojenie „federalnymi miejscami kwarantanny / izolacji” zadając pytania podczas interpelacji poselskich pod koniec tygodnia.

Zapytał rząd Ontario  „ile z tych obozów zostanie zbudowanych i ilu ludzi spodziewa się rząd w nich umieścić”. Wskazał, że dokumentacja Federalnych miejsc kwarantanny / izolacji nie ogranicza wykorzystania tych miejsc jedynie do kwarantanny z uwagi na COVID-19.

„Zatem  rząd prowincji musi być świadomy  planów ewentualnego zatrzymania i izolacji obywateli  naszego kraju i naszej prowincji, a zatem pytam, gdzie zostaną zbudowane te obozy, ile osób będzie w nich przetrzymywanych i z jakich powodów ludzie mogą się w nich znaleźć i chciałbym, aby Premier zapewnił mieszkańców Ontario… ”- mówił Hillier, któremu  zanim skończył wyłączono mikrofon.

W e-mailu wysłanym w okręgu Hillier wyraził więcej obaw.

„Budowa obozów izolacyjnych / kwarantanny w Kanadzie budzi niepokój i rząd prowincji musi o tym wiedzieć,  dlaczego więc nie poinformują o tym mieszkańców Ontario?”

Resort zamówień publicznych Kanady (GoC)  zwraca się obecnie do dostawców usług branżowych o opinie i informacje dotyczące budowy dodatkowych „federalnych miejsc kwarantanny / izolacji”, które po zbudowaniu mogłyby zostać wykorzystane do „innych celów” .

Datę zamknięcia ofert  określono na 19 października.

Według Public Works and Government Services Canada obecnie istniejące obiekty „są wykorzystywane do spełniania wymagań kwarantanny dla międzynarodowych podróżnych, którzy nie mają odpowiedniego miejsca do izolacji”.

PHAC zarządza obecnie łącznie 11 miejscami w całym kraju, które są oznaczone jako „desygnowane miejsca kwarantanny (DQS)” które mają w założeniu obsłużyć do 1600 osób.”

Są one zlokalizowane w Calgary, Vancouver, Kelowna, Winnipeg, Regina, Toronto, Montreal, Halifax, Fredericton, St. John’s (Nowa Fundlandia) i Whitehorse.

Witryna internetowa zamówień rządowych GoC Buyandsell.gc.ca zawiera również listę zapytań ofertowych  ministerstwa Obrony Narodowej (DND) obejmującą środki ontroli zamieszek – „gaz łzawiący”.

Zapytanie ofertowe „Gaz łzawiący” wymienia łącznie 36 000 kanistrów zapotrzebowanych  przez DND, które zleceniobiorca ma dostarczyć do magazynu amunicji kanadyjskich sił zbrojnych (CFAD) w Dundurn, Saskatchewan, do 31 marca 2021 r.

W ostatnich miesiącach w Kanadzie, a także w Stanach Zjednoczonych używano gazu łzawiącego, aby rozproszyć protestujących.

 

za lifesite news.