Osoby, które odmówią przyjęcia szczepionki na COVID-19, mogą nie móc prowadzić normalnego życia, ponieważ restauracje, bary, kina i obiekty sportowe mogą blokować wstęp tym, którzy nie mają dowodu, że są zaszczepieni, zapowiedział w poniedziałek nowy brytyjski minister ds. szczepień.

Brytyjski minister odpowiedzialny za wprowadzanie szczepionek, Nadhim Zahawi, uznał, że szczepienia powinny być dobrowolne, ale Google, Facebook i Twitter powinny zrobić więcej, aby wyeliminować opinie wrogie wobec szczepień.

Zapytany, czy Wielka Brytania wprowadzi paszport immunologiczny, Zahawi stwierdził, że status szczepień COVID-19 danej osoby może być zawarty w aplikacji na telefon, podobnej do aplikacji Test and Trace używanej przez National Health Service, która informowałaby lokalnych lekarzy o stanie zdrowia osoby .

 

„Pewien rodzaj presji będzie miał miejsce ze strony usługodawców – którzy powiedzą„  pokaż nam, że zostałeś zaszczepiony ”- my zaś sprawimy, że technologia będzie tak łatwa i dostępna, jak to tylko możliwe”.

Władze ds. zdrowia w wielu krajach są w ostatnich latach coraz bardziej zaniepokojone rozwojem grup antyszczepionkowych, które są szczególnie aktywne w mediach społecznościowych.

Zahawi stwierdził, że przesłanie powinno być takie, iż szczepionka jest dobra dla społeczności i całego kraju.

1 KOMENTARZ