Mieszkańcy Mississauga będą musieli nosić maski lub zakrycia twarzy przynajmniej do przyszłego lata. 9 grudnia rada miasta zatwierdziła wniosek głównego lekarza Peela o przedłużenie tymczasowego przepisu regulaminu miasta dotyczącego masek – który miał wygasnąć 20 stycznia 2021 r. – do 30 czerwca 2021 r.

W liście do burmistrzów Mississaugi Bonnie Crombie,  Brampton Patricka Browna i Vaughan Allana Thompsona,  Peel Medical Officer dr Lawrence Loh, stwierdza że ​​jest to niezbędny krok, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Loh uważa, że ​​wraz z dystansem społecznym, maski na twarz są skutecznym sposobem powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Niemedyczne maski / osłony twarzy, które zakrywają usta, nos i podbródek pozostają skutecznym środkiem ochrony zdrowia publicznego w kontrolowaniu COVID-19 u jego źródła, zapobiegając rozprzestrzenianiu się kropelek z dróg oddechowych, które mogą zawierać COVID19, z osoby noszącej na inne osoby, – powiedział Loh.

„Jest to szczególnie ważne w sytuacjach, gdy dystans fizyczny jest trudny”.

Zgodnie z przepisem miasta dotyczącym zasłaniania twarzy, firmy są zobowiązane do przestrzegania zasad zasłaniania twarzy i umieszczania oznaczeń związanych z tymi zasadami  nawet tam, gdzie nie jest to wymagane przez prowincję.

Według raportu miasta, funkcjonariusze organów ścigania otrzymali 1956 skarg dotyczących naruszeń COVID-19. Miasto wystawiło od wiosny 135 mandatów po 750 dolarów.

 

Tymczasem wielu ekspertów poddaje w wątpliwość zasadność maskowania i uważa, że wirus może przenosić się w postaci aerozolowej