Indie leczą COVID-19 zestawem leków, który kosztuje tylko 2,65 $ na osobę i pomógł w „gwałtownym spadku” liczby przypadków i śmiertelności z powodu koronawirusa w tym kraju.

W zeszłym miesiącu kilku ekspertów medycznych zeznawało przed Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Senatu USA opowiadając się za zezwoleniem na użycie iwermektyny (Istosowanej  w leczeniu świerzbu, wszawicy, trądziku i malarii) do wczesnego leczenia nowego koronawirusa. Dr Pierre Kory, członek założyciel Front Line Covid-19 Critical Care Alliance (FLCCC), wyjaśnił, że iwermektyna,  środek przeciwpasożytniczy „w zasadzie usuwa przenoszenie się tego wirusa” z „cudowną skutecznością” . ”

Iwermektyna była przedmiotem badań odkąd stwierdzono w czerwcu ubiegłego roku, że zmniejsza COVID-19 w laboratorium .

„Leczę COVID prawie każdego dnia od samego początku pandemii” – powiedział Kory. „Kiedy mówię„ cud ”, nie używam tego terminu lekko… to naukowe zalecenie oparte na ogromnych ilościach danych, które pojawiły się w ciągu ostatnich trzech miesięcy”.

FLCCC opracowało schemat leczenia obejmujący iwermektynę, który, jak twierdzi grupa, doprowadził do 83% niższych niż średnia śmiertelności z powodu COVID-19 w szpitalach, które go stosowały.

Jednak Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) odmówiła udzielenia w trybie pilnym pozwolenia na stosowanie iwermektyny w leczeniu koronawirusa, twierdząc, że „potrzebne jest więcej badań”.

Natomiast na drugim końcu świata Indie przyjęły protokół leczenia określony przez dr Kory i jego współpracowników i obecnie produkują  produkt pod marką „Ziverdo Kit”, a jego koszt wynosi tylko około 2,65 USD na osobę.

Chociaż amerykańskie National Institutes of Health (NIH) nie zalecają leczenia osób cierpiących na SARS-COV-2, „chyba że pacjent jest hospitalizowany i wymaga tlenu”, w Indiach rozpoczęto wcześnie leczenie pacjentów z koronawirusem , w tym stosowanie hydroksychlorochiny (HCQ ).

Po czerwcowym odkryciu skuteczności iwermektyny w leczeniu wirusa, największy stan w ich kraju, Uttar Pradesh (UP) (230 milionów mieszkańców), ogłosił w sierpniu, że zastępuje  HCQ na iwermektynę dla zapobieganie i leczenie COVID-19.

„Uttar Pradesh – który dystrybuował bezpłatną iwermektynę  – miał w grudniu drugi najniższy wskaźnik śmiertelności w Indiach, wynoszący 0,26 na 100 000 mieszkańców. Tylko stan Bihar, ze 128 milionami mieszkańców, miał niższy, a tam  również zaleca iwermektynę ”- donosi Mary Beth Pfeiffer z TSN.

Dla dalszego porównania, wykorzystując wczesne leczenie HCQ i iwermektyny, gęsto zaludnione Indie, które mają czterokrotnie większą populację niż USA, mają mniej niż połowę zgonów związanych z koronawirusem.

Dr Anil K. Chaurasia, lekarz z UP, stwierdził, że od połowy września „wyraźny spadek liczby przypadków COVID i zgonów w Indiach był zauważalny… [a]„ gwałtowny spadek liczby przypadków i ofiar śmiertelnych nadal trwa ”.

Te same wyniki uzyskiwane są w sąsiednim Bangladeszu, jednym z najgęściej zaludnionych krajów na świecie, gdzie lekarze również wykorzystują iwermektynę w terapii domowej, i mają jeszcze niższą śmiertelność z powodu covid-19

Kory przytoczył podobne wyniki z Peru, Argentyny, Brazylii i kilku innych krajów Ameryki Południowej, wykazujące skuteczność iwermektyny.

HCQ i iwermektyna są znane od wielu dziesięcioleci i wiadomo, że są całkiem bezpieczne.

za lifesite news