– Patrząc na to, co się dzieje w tej chwili z pandemią, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami – powiedział minister Adam Niedzielski. Jak poinformował, rząd chce zakazać zakrywania nosa i ust przyłbicami, szalami czy chustami. Legalne mają być tylko maski.

Na konferencji prasowej w piątek minister Adam Niedzielski potwierdził słowa doradcy premiera ds. Covid-19, prof. Andrzeja Horbana, dotyczące rychłego nakazu noszenia masek – i tylko masek.

– Jeżeli chodzi o kwestie związane z używaniem zamiast maseczek – maseczek tych najprostszych, chirurgicznych albo bardziej zaawansowanych – przyłbic, szalika, bądź chusty, to rzeczywiście patrząc na to, co się dzieje w tej chwili z pandemią i patrząc na to, że mamy coraz więcej nowych zakażeń, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami – powiedział Niedzielski.

– Przyłbice – nie, chusty – nie, natomiast maseczki – tak. Co do rodzaju maseczek, to będzie to tylko w formie miękkiej rekomendacji Rady Medycznej – dodał Niedzielski.

Źródło: tvp.info