Amerykańskie wydanie tygodnika Newsweek opublikowało w tym miesiącu artykuł poświęcony grupie hakerskiej Hayalim Almonim (Anonimowi Żołnierze) z Izraela, określanej mianem „antyfaszystowskiej”.

W styczniu przeprowadziła ona udany atak hakerski na stronę internetową Brygady Patriotycznej Ku Klux Klanu, nielegalnie ujawniając przy tym publicznie pozyskane nazwiska, adresy i inne wrażliwe informacje na temat jej domniemanych członków. W ramach ataku zmieniono też URL strony z Klan331.com na JewishAntifa.com.

Newsweek zamieścił wypowiedzi rzecznika Hayalim Almonim, ukrywającego się pod pseudonimem JewAnon. Przyznał on, że to raczej nowa grupa hakerska, w większości złożona z osób z Izraela, choć ma też swoich członków w Europie i w USA. Jej działalność wymierzona jest głównie w środowiska amerykańskich białych suprematystów, a motywowana jest m.in. zamieszkami w Waszyngtonie z początku tego roku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„(…) Stany Zjednoczone są jedynym znanym nam krajem, w którym białym nacjonalistom powiodło się przeprowadzenie powstania na państwowym Kapitolu. Stąd obecnie skupiamy się na tym kraju. Dla dobra świata nie możemy pozwolić, by USA popadły w faszyzm” – twierdzi rzecznik grupy.

Wiadomo też, że grupa planuje kolejne działania hakerskie względem osób i organizacji w USA uznawanych na powiązane z neonazizmem czy białym suprematyzmem.

Przedstawiciel Hayalim Almonim oświadczył też, że jego organizacja nie widzi problemu w tym, by określać ich jako antifę. Zaznaczył, że ten akronim „bardzo dokładnie opisuje” ich działalność.„W Stanach Zjednoczonych Antifa próbowała ostrzec was przez rosnącym zagrożeniem ze strony białego nacjonalizmu. Media w odpowiedzi niesprawiedliwie ją demonizowały, ignorując rosnące zagrożenie białego nacjonalizmu” – twierdzi rzecznik grupy hakerskiej. Dodał, że celem są „niebezpieczni faszyści będący zagrożeniem terrorystycznym”, którym już dłużej nie można pozwolić na ukrywanie się w cieniu.

Dodajmy, że „Hayalim Almonim” to zarazem tytuł książki dotyczącej działalności Lechi, żydowskiej organizacji zbrojnej stosującej metody terrorystyczne, autorstwa jednego z jej głównych dowódców, Jaakowa Banai (urodzonego w Baranowiczach).

Newsweek / msn.com / Kresy.pl