Mateusz Kłosek to właściciel spółki Eko-Okna z siedzibą w Kornicach koło Raciborza, który wcześniej sfinansował m.in. budowę klasztoru Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia w Pietrowicach Wielkich. Na początku epidemii koronawirusa jego pracownicy wypuścili w powietrze symboliczny różaniec złożony z balonów. Oprócz tego biznesmen sfinansował też remont Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej i dał 2,5 mln zł na szpital w Raciborzu.

Zatrudnia kilka tysięcy osób, teraz ufundował kampanie prolife przedstawiającą wizerunek dziecka w łonie matki w kształcie serca oraz kampanię zatytułowaną „Kochajcie się mamo i tato”.  W największych miastach Polski w najistotniejszych punktach komunikacyjnych umieszczone zostały billboardy z wizerunkiem dziecka w łonie matki oraz z napisem „Kochajcie się mamo i tato”. Za pierwsze billboardy odpowiada Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara”, za drugą Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kampania kosztowała 10 mln złotych i wzbudziła oburzenie polskiej lewicy. W wielu miastach plakaty zostały zdewastowane.