Fundacja Artystyczna ERINA B zrealizowała film o olimpijczykach walczących w Powstaniu Warszawskim. Ze względu jednak na skromny budżet musieliśmy zrezygnować z kilku ważnych scen, które dzięki aktualnej zbiórce chcielibyśmy jak najszybciej dokręcić.

W filmie przedstawione są m.in. osoby, które po wojnie zamieszkały w Kanadzie.

Fundacja Artystyczna ERINA B od 2012 roku realizuje filmy historyczne na zlecenie i pod Honorowym Patronatem Związku Powstańców Warszawskich.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Stała ekipa fundacji to profesjonalni filmowcy, czołowi polscy aktorzy którzy pracują przy realizacji filmów historycznych na preferencyjnych warunkach. Jest to ich forma podziękowania i okazanie szacunku Powstańcom Warszawskim.

Nasze filmy powstają z dotacji, konkursów i zbiórek. Są niekomercyjne, nie nastawione na żaden zysk. Przekazujemy bezpłatnie płyty dvd np. w formie nagród, organizujemy bezpłatne pokazy na całym świecie.

Nasze filmy odnoszą wielkie sukcesy na międzynarodowych festiwalach filmowych i są bardzo chętnie oglądane szczególnie przez młodych widzów.

Naszym najważniejszym celem jest upamiętnienie odchodzącego niestety już pokoleniu, któremu zawdzięczamy wolność.

Szukamy zapomnianych lub mało znanych postaci czy tematów. Zrealizowaliśmy już między innymi trylogie o legendarnym dowódcy Powstania Warszawskiego płk Janie Mazurkiewiczu „Radosławie”, film o polskim James Bondzie, asie polskiego wywiadu i kontrwywiadu Kazimierzu Leskim czy o cudzoziemcach walczących ramię w ramię z Polakami w czasie Powstania Warszawskiego.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę. Nawet symboliczną. Liczy się pamięć i chęć pomocy.

Adres zbiórki:
https://zrzutka.pl/8jp6gd

Adres strony internetowej:
https://fundacjaerinab.wixsite.com/erinab

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Brama
Prezes Zarządu
Fundacja Artystyczna ERINA B
NIP 527 268 60 08
tel. +48 502 95 25 25