David Menzies z Rebel News został oskarżony o wykroczenia przeciwko reżimowi sanitarnemu za tok, że podczas nagrywania programu o cyklicznych protestach ulicznych w Peterborough przeciwko lockdownowi podał rękę kilku osobom.


Zdarzenie miało miejsce 24 kwietnia tego roku.   Menzies miał naruszyć obostrzenia czterokrotnie podając komuś rękę, dwukrotnie stając zbyt blisko innej osoby, raz śmiejąc się obok drugiego człowieka bez  maski.

– Policjo, jestem dziennikarzem. Wywiadami zarabiam na życie. Jak miałem skomunikować się z panem Bernierem i panią Hillier – używając języka migowego? Gdy idzie o podanie ręki, to jest to obowiązkowe pozdrowienie w świecie zachodnim. Być może mógłbym się ukłonić, ale czy nie otrzymałbym wtedy zarzutów o Cultural appropriation? – pytał Menzies.

Zgodnie z przepisami koronawirusowymi, w Ontario nie można kontaktować się fizycznie z innymi ludźmi oprócz osób, które zamieszkują to samo gospodarstwo domowe. Podanie komuś ręki, dotknięcie ramienia lub zbliżenie się na odległość mniejszą od dwóch metrów zagrożone jest grzywną do 100 tys. dolarów lub więzieniem do 1 roku.

Źródło: lifesitenews.com rebeltv