Justyna Socha zatrzymana, gdy nie mając szczepienia chciała wejść na koncert “Rock na Bagnie”  Na koncert w podlaskim Goniądzu (województwo podlaskie) mogły wejść tylko osoby zaszczepione.

Decyzja organizatorów wywołała sprzeciw wielu osób, które zebrały się przed koncertem i zarzucając organizatorom dyskryminację i  segregację sanitarną. Wśród protestujących była Justyna Socha przewodnicząca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP . Jak poinformowali działacze stowarzyszenia została zatrzymana przez policję w Mońkach. Zatrzymana podczas koncertu promującego segregację sanitarną. Aktualnie przebywa na komisariacie w Białymstoku – napisali w sobotę na portalu społecznościowym członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP.

Według  Radia Białystok przewodnicząca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP miała nie stosować się do poleceń ochrony koncertu, a ci wezwali policję. Justyna Socha może usłyszeć zarzuty związane z zakłócaniem przebiegu imprezy masowej.