Trybunał  Ontario zatwierdził inwestycję mieszkalną w pobliżu zakładów chemicznych po odrzuceniu go przez radę miasta

Trybunał w Ontario uchylił decyzję rady miasta Mississauga,  odmawiającą zgody na 25-piętrową zabudowę w pobliżu przemysłowego zakładu chemicznego w mieście.

W kwietniowej decyzji sędziowie Sądu Apelacyjnego ds. Planowania Lokalnego (LPAT) Tony Prevedel i Dale Chipman stwierdzili, że projekt mieszkaniowy składający się z 272 jednostek RioTrin (Rio Can) Properties jest wystarczająco oddalony od zakładu recyklingu chemicznego Fielding Environmental,

Radni Mississaugi zagłosowali w marcu 2019 r. za odrzuceniem wniosku , stwierdzając, że inwestycja  Rio Can znajdował się w obrębie 300-metrowego obszaru wokół Fielding, nie była zgodny z oficjalnymi planami miasta i regionu.

Radna Dipika Damerla powiedziała, że decyzja  LPAT uchylenia odmowy rady  tworzy nierównowagę między deweloperami a miastem.

„Myślę, że to tworzy dynamikę, w której deweloperzy nie są chętni do współpracy z miastem, ponieważ wierzą, że mogą osiągnąć pożądany rezultat bez konieczności kompromisu, odwołując się bezpośrednio do LPAT” – powiedziała.

LPAT jest częścią Ontario Land Tribunal.

Według danych z miasta, od 2014 roku Mississauga wydała co najmniej 911 421 dolarów na apelacje LPAT  Pięć odwołań uznano za „nieudane”, jedno za „udane”, a drugie w toku.

Apelacja w sprawie 3900 Grand Park kosztowała do tej pory 211 680 dolarów.