Zbigniew Ziobro poinformowałj, że Polacy korzystający z takich komunikatorów jak WhatsApp i Signal, nie mogą czuć się bezpiecznie. Wyjawił, że wbrew zapewnieniom właścicieli komunikatorów, technologia end-to-end nie stanowi bariery dla polskiej prokuratury i służb. WhatsApp i Signal reklamują się jako bezpieczne miejsca do prywatnych rozmów. Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro obalił mit bezpiecznych rozmów informując wprost o dostępie prokuratury i służb do komunikatorów typu end-to-end

W programie pt. Gość Wiadomości w TVP Info wystąpił Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.   Minister Sprawiedliwości w trakcie rozmowy na temat Sławomira Nowaka, powiedział bez ogródek, że prokuratura posiada dokumentację rozmów osób podejrzanych, które kontaktowały się za pomocą komunikatorów WhatsApp i Signal, co dotychczas wydawało się niemożliwe.

Są inne, nieujawnione przez nas materiały operacyjne, w tym treść rozmów z komunikatorów – WhatsApp i Signal – co do których panowie byli przekonani, że są dla polskich służb nieuchwytne, niedostępne dla polskiej prokuratury. Mylili się i to są bardzo ciekawe rozmowy, które w przyszłości ujawnimy – powiedział Zbigniew Ziobro na antenie TVP Info.

za komputerswiat.pl