OGŁOSZENIE O ZATRUDNIENIU KTÓREGO NIE WIDAĆ: INFORMACJA SKRYTA TO TAKA, KTÓREJ WIELU NIE WIDZI I STĄD NIE CZYTA.

        Szanowna Redakcjo, chyba większości zależy, aby w Domu Seniora Kopernik, wybudowanego poniekąd z serdecznej krwawicy Polonii dla posuwające się w lata Polonijnej Społeczności oraz dzięki inicjatywie i wizji katolickiego kapłana, ks.Smith, z perspektywiczną myślą, również i tą aby: zatrudnieni byli tam Polacy, co najmniej komunikatywni w języku polskim.

        Jestem, wręcz zdegustowana tym, że w czasie „lockdown” ogłoszeń o wolnych etatach, obecna „wierchowka” NIE umieściła w Gońcu, Głosie – tj polskojęzycznej prasie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

        Przypadkowo i to niedawno, dowiedziałam się też, że ogłoszenie o możliwym zatrudnieniu w Copernicus Lodge, zostało opublikowane w „wirtualnym”, parafialnym biuletynie u św.St.Kostki, ALE TYLKO w sekcji angielskiej biuletynu.   Sprawdziłam w archiwach i okazuje się, że 16 i 23 maja, tj w czasie gdy biuletyn w „eterze” na moim komputerze w ogóle NIE był dostępny z powodu nieznanej mi wówczas „zmiany strony parafii” – stąd ostatni biuletyn z połączenia ze „starego” linku, na którym jednak uczestniczyłam we Mszy Św., to był ten z datą 24.IV.br.

        Taka informacja o zatrudnieniu, w „MICRO-WYDANIU”, jest więc w tzw stylu wymykania się „po angielsku” i jak na ironię losu …  w języku angielskim,  JEST TYLKO krótką! WZMIANKĄ! o potrzebach kadrowych Copernicus’a …  Złośliwie dodam, że „szeptanie do ucha” w poczcie pantoflowej jest co najmniej NIEwskazane w czasie pandemii/izolacji jaką nam narzucono …

        Zbulwersowało mnie TAKIE MIZERNE wychodzenie z „ogłoszeniem” do Polonii, nie tylko  dlatego, że JEŚLI  ktoś miał dostęp do tego biuletynu, to nie wszyscy z różnych powodów czytają wersję angielską.

ALE  PRZEDE WSZYSTKIM I CO WIĘCEJ:

        UWAŻAM ZA SKANDAL, że w tej WAŻNEJ sprawie POMINIĘTO POLSKĄ PRASĘ , i to POWTARZAM … w CZASACH:  kiedy informacja i kontakty między Rodakami zostały zredukowane!!! przez zakazy i nakazy pod batutą „stay-at home-order”.  Dodam, że są osoby, które nie szukają „Internetowych wieści” preferując normalną prasę … a papier to świadek (do tego dla „skomputerowanych” polska prasa jest również dostępna i na Internecie).

        Nie mam pojęcia jak w tej chwili wygląda nabór pracowników do tego jakby „kawałeczka Polski” … a także, czy taka gafa  może wynikła stąd, że  zarządzający decydenci  Copernicus Lodge mają nikłe pojęcie o polskim języku, zwyczajach, historii i polskiej kulturze? A może? zaabsorbowani byli „palącą” zmianą logo Copernicus’a, co odbiło się kosztem porządnego ogłoszenia?

Z poważaniem

Małgorzata K.

P.S.

Oto link’i do przedmiotowych „anonsów”… może? ktoś z czytelników skorzysta jeśli aktualne:

https://ststanislauskostkato.archtoronto.org/siteassets/bulletins/2021-05-16.pdf

https://ststanislauskostkato.archtoronto.org/siteassets/bulletins/2021-05-23.pdf

Od redakcji: Rzeczywiście zagadkowe

•••

        W reakcji na list pana Kalinowskiego chciałbym przedstawić swoją opinię na temat przypadków tego pana. Sprawa używania karty małżonki w stacji benzynowej:

        jest rzeczą normalną, że karta wystawiona na osobę może być realizowana tylko przez tę osobę, czy to nowość dla Pana Kalinowskiego?

        Jaki interes ma kasjerka, by łamać przepisy bezpieczeństwa klientów? Przecież to jest w interesie klienta, że kasjerka nie wyraża  zgody na płacenie czyjąś karta, nawet jak to jest żona.

        Tak stanowi prawo na całym świecie i tylko w Polsce może to być dziwne.

        Druga sprawa, która jest jeszcze bardziej bulwersująca to fakt wjechania przez pana Kalinowskiegoo na parking bez wyraźnej zgody właściciela parkingu, jak pisze, wykorzystując wyjechanie ciężarówki.

        Jak to mówią: Polak zawsze musi postępować wbrew przepisom. Matka szanownego pana Kalinowskiego mogła dojsść po zabiegu na przystanek taksówkowy, ale przed zabiegiem nie. Potrzebna była awantura z wjazdem konfliktowym na parking, który jak pan Kalinowski pisze był dla pracowników szpitala.

        Zastanawiam sie nad tym, kiedy zmieni się mentalność tych ludzi?

        Oni nie rozumieją, że prawo służyć ma ich dobru. Pacjenci w szpitalu na pewno nie chcieliby, oddychać powietrzem zanieczyszczonym tysiącami dymiących wydechów samochodowych. Te szpitale które ja znam w Kanadzie parkingi mają wyłącznie dla personelu. Od parkowania są  parkomaty uliczne w rejonie szpitali.

Pozdrawiam

SC

•••

Kanadyjscy przywódcy grup tubylczych wzywają do bojkotu Kościoła Bartosz Hlebowicz 4 lipca 2021 | 14:18

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,27278899,sprawa-bilewicza-pokazuje-jak-cierpia-uczony-i-nauka-gdy-prezydent.html#S.W-K.C-B.1-L.1.duzy

        Clip z ONETU. Tytuł wyjątkowo plugawy: “Krzesło elektryczne w katolickiej szkole.” Czy te dzieci PIERWSZYCH NARODÓW, wyglądają źle, czy widać niedożywienie? Przeciwnie, wyglądają zdrowo, są dobrze ubrane i stoją w kolejce, jak my w PRL-u, a często w Kanadzie stoimy w kolejce w sklepach urzędach itd.

        Critical Race Theory CRT; to jest Neo-Marksistowska nauka, która ma od środka rozbić Kanadę i USA. CRT zakłada, że wszyscy BIALI to byli i są ciemięzcy, a wszyscy KOLOROWI to są ofiary BIAŁYCH CIEMIĘŻCÓW. Biali koloniści z Europy parę wieków temu chcieli wypchnąć t.zw PIERWSZE NARODY, bowiem nie mówi się już Indianie, a tych co pozostali zasymilować, stąd te SZKOŁY Z INTERNATEM. Niestety śmiertelność była duża więc dzieci umierały i wszyscy od dawna o tym wiedzieli, ale teraz Neomarksiści eksploatują ten temat  mając na celu zniszczenie Kanady, a później USA tak, aby totalitarny komunizm, który my znamy z doświadczenia, wreszcie do nich doszedł.

        Obywatele PIERWSZYCH NARODÓW, dawniej Indianie, mają własne osiedla, gdzie domy pobudowało państwo, nie płacą za ogrzewanie, podczas kiedy każdy inny obywatel płaci za elektryczne ogrzewanie $600-800.00 CAD miesięcznie.

        Obywatele Pierwszych Narodów, NIE PŁACĄ PODATKÓW, przy wszelkich zakupach, czyli zawsze mają co najmniej 25% rabatu. Nie znam żadnego z nich co by chodził do roboty. Ogrodnicy na wielkich farmach warzywnych muszą sprowadzać Meksykanów, którzy ciężko pracują.

        Obywatele Pierwszych Narodów nie są od żadnej roboty, na pewno ciężkiej i fizycznej. Jak idą na uniwersytet nie płacą czesnego, a inni BIALI po kilkadziesiąt tysięcy dolarów za rok na uniwersytecie. A jak płacą to ze stypendium 200-250000 tysięcy, które dostali na wstępie. Wszyscy, cała władza liże im ….., a oni tylko przeklinają, za dopalacze i piją alkohol, później atakują z nożem policjantów, których ich właśni ludzie wezwali na pomoc, a policjanci zaatakowani nożem strzelają do pijanych i na dopalaczach osobników. Ci giną i dopiero zaczyna się awantura i krzyk o rasizmie i nie kończącym się prześladowaniu.

Jak tak dalej pójdzie Kanada się rozpadnie a realny socjalizm zapanuje, wtedy Kanadyjczycy obudzą się w głowami nocnikach albo większych kiblach. Ale zanim do tego dojdzie, mnie już tu nie będzie.

Z poważaniem, Włodzimierz Sokołowski

•••

        Do Pana Redaktora, Panie Redaktorze, czy to już po pandemii czyli pandemia się skończyła tylko jeszcze nie ogłoszone? Bo na zdjęciu stado polityków na stadnym zjeździe w Londynie Wielka Brytania jest przecież bez masek i też bez tego przymusowego dystansu.

        No przecież jako stado polityków i stado ich mediach dają nam populacji ludzkiej przykład, aby naśladować ich i tego się trzeba trzymać, tak jak postępuje stado polityków i stado ich media, ponadto czy pan redaktor, by nie myślał, że byłoby za stosowne zaproponować zmianę nazwy dla tych ich mediów na pandemedia. Bo w końcu to stado ich mediów ciężko pracuje ciągle strasząc o pandemii i nic więcej. Powinni być wyróżnieni dostać tytuł z pandemii, w końcu zasługują siejąc chaos.

Pozdrawiam Katarzyna E.M.

•••

        Do pana redaktora, panie redaktorze, czy Pan nie jest zdania, że mamy antypapieża, a papież był zmuszony na emeryturę, przecież przepowiednie przepowiadają że nadejdzie czas, że będzie na Stolicy Piotrowej rządził antypapież.

        Jak to jest możliwe że w obliczu tak wielkich ubocznych i śmiertelnych skutków tej szczepionki, a Franciszek się na tym nie zna bo nie jest ani medykiem ani naukowcem, to on namawia do szczepień.

        Czy jemu zależy na ludziach; widać wyraźnie, że nie, bo inni przywódcy innych religii tak się nie zachowują, tylko stoją po stronie prawdy i się sprzeciwiają. Widać że ten Franciszek ma jakieś układy z producentami szczepionek tak jak politycy państw. A to że się ten Franciszek papież zaszczepił to jest bzdura czemu nie umarł albo zachorował tak jak inni ludzie, przecież to jest eksperyment, to cały akcja szczepień, więc tak jak jest eksperyment, jedni dostają placebo, a inni lek dlatego reakcja jest różna. Ale nikt nie wie co dostaje, myśli że szczepionka, ani pacjent, ani ten co podaje tak wie tylko ten co prowadzi eksperyment, więc ci celebryci, gwiazdy filmowe i polityczne dostają tak jak Franciszek tylko placebo, bo przecież oni reklamują to na czym się nie znają, no i muszą żyć przecież jeszcze żaden celebryta nie umarł, a przecież tyle ludzi umarło i zostało kalekami, a po drugie jeżeli nasz ukochany Papież teraz Święty Jan Paweł II postepował prawidłowo i po Bożemu to dlaczego ten Franciszek wszystko odwraca i zmienia czy nie powinniśmy się modlić za niego, aby biskupi jemu się lepiej przyjrzeli i znowu wybrali, ale prawdziwego papieża.

Pozdrawiam Katarzyna E.M

        PS czy Franciszek zapomniał, że kiedyś jak były plagi, to kościoły otwierali i się modlili a Franciszek odwrotnie. Czy pobożna osoba tak może myśleć zamiast zwracać się do Boga i o ratunek prosić to, tak jak politycy każe siedzieć w domu online.

•••

        Rząd  obniża i niszczy poziom naturalnej odporności biologicznej obywateli?

        Stosuje bardzo proste środki – lockdowny i brak rzetelnej profilaktyki.

 1/ Na rok czasu zamyka ludzi w mieszkaniach i pozwala na przebywanie na zewnątrz tylko w maseczkach ochronnych.

 2/ Zamyka urządzenia i obiekty sportowe dla większości społeczeństwa

 3/ Nie upowszechnia opartej na podstawach naukowych wiedzy o sposobach zachowania własnej, naturalnej odporności biologicznej na Covid-19, grypy i przeziębienia.

 4/ Nie informuje o tym, że posiadając wysoki poziom naturalnej odporności biologicznej, można w bardzo poważnym stopniu zminimalizować ryzyko zachorowania.

        Stworzenie oraz upowszechnienie zasad postępowania dla zachowania naturalnej odporności biologicznej jest środkiem obrony dla społeczeństw i osób, które chcą zachować zdrowie i wolność.  Kolejne mutacje wirusa, lockdowny i coraz bardziej przymusowe, eksperymentalne”wyszczepienia”  stracą rację bytu.

Kodeks norymberski – Wikipedia, wolna encyklopedia

Kodeks etyczny sformułowany w 1947 roku przez aliancki Trybunał Wojskowy, w którym podano 10 zasad dopuszczalności doświadczeń na ludziach (w tym badań nad wpływem nowych leków na ustrój człowieka). Kodeks powstał po serii procesów lekarzy, zbrodniarzy hitlerowskich, sądzonych w Norymberdze.

W stan oskarżenia zostały postawione 23 osoby w tym 20 lekarzy, z których jedna osoba okazała żal i współczucie ofiarom eksperymentów medycznych. W ciągu 139 dni posiedzeń sądu, 133 przeznaczono na prezentację dowodów, zaprezentowano 32 świadków oskarżenia i 53 świadków obrony. Spośród 23 oskarżonych, siedmiu otrzymało karę śmierci przez powieszenie, siedmiu zostało uniewinnionych, pozostałych skazano na kary od 10 do 20 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Michał Jabłoński