Mężczyzna z BC oskarżony o oszustwo na kwot” 200 000 dolarów w 2019 roku wyjechał z kanady po zwolnieniu z aresztu i wpłaceniu 10 tys. dol. kaucji.

27-letni Haoran Charlie Xue  z Kolumbii Brytyjskiej stoi w obliczu zarzutów oszustwa za udział  w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie podawali się za pracowników Revenue Canada, oszukując ofiary na ponad milion dolarów.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mimo że   uważa się, że Xue przebywa w Chinach, postawiono mu dziewięć zarzutów o przestępstwa kryminalne

Szczegóły zniknięcia Xue są zawarte w dokumentach sądowych złożonych w ostatnich miesiącach w ramach równoległej, toczącej się cywilnej bitwy sądowej o dochody ze sprzedaży byłego domu Xue w Burnaby w Kolumbii Brytyjskiej, ostatnio wycenionego na 1,9 miliona dolarów.

Władze chcą zatrzymać pieniądze jako dochód z przestępstwa mimo że dom został zarejestrowany na  ojca oskarżonego. Xue jest oskarżony o oszukanie siedmiu ofiar na prawie 200 000 $, chociaż RCMP twierdzi, że całkowita liczba ofiar była bliższa 70, a kwota, którą stracili, była bliska 1 miliona.

Według dokumentów sądowych CBSA aresztowała Xue, a następnie zwolniła go z kaucją w wysokości 10 000 dol. w oczekiwaniu na rozprawę wyznaczoną na wrzesień 2019 r.

Dokumenty mówią, że uciekł z Kanady około 15 sierpnia 2019 r., mniej więcej w tym samym czasie, kiedy jego ojciec wystawił na sprzedaż dom Burnaby.