Podróżni międzynarodowi przybywający na lotnisko Toronto Pearson International Airport nie zostaną rozdzieleni w zależności od tego, czy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, czy też nie .

W oświadczeniu dla Global News lotnisko poinformowało, że od 26 lipca. zaprzestało tej praktyki

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ustalono, że sortowanie przylatujących pasażerów na dwie kolejki jedną dla w pełni zaszczepionych, a drugą dla nieszczepionych lub częściowo zaszczepionych, skutkowało „minimalną wydajnością operacji”, powiedział rzecznik.

Rzecznik lotniska powiedział, że wymogi wjazdowe oparte na statusie szczepień będą egzekwowane, gdy pasażer dotrze do funkcjonariusza CBSA.

W sobotę lotnisko zaczęło dzielić pasażerów.

Obywatele Kanady i stali mieszkańcy, którzy są w pełni zaszczepieni, otrzymali drugą dawkę co najmniej dwa tygodnie wcześniej, mogą teraz pominąć 14-dniową obowiązkową kwarantannę i trzydniowy pobyt w hotelu.

Jednak pasażerowie przylatujący nadal są zobowiązani do wykonania testu na COVID-19 po przylocie, oprócz negatywnego testu PCR potrzebnego przed wejściem na pokład lotu do Kanady.

W pełni zaszczepieni obywatele amerykańscy i stali rezydenci będą wpuszczani do Kanady od 9 sierpnia. W pełni zaszczepieni turyści z innych krajów będą mogli przyjeżdżać od 7 września.