Limity pojemności zostaną wyeliminowane dla większości firm, w ramach ponownego otwarcia Manitoby jakie wejdzie w życie w sobotę — miesiąc wcześniej niż pierwotnie planowano.

Nie będzie również ograniczeń dotyczących spotkań wewnątrz i na zewnątrz w prywatnych domach, a maski nie będą już wymagane w zamkniętych miejscach publicznych.

Jednak ze względu na trwającą obecność COVID-19 i dodatkowe ryzyko stwarzane przez bardziej zaraźliwy wariant delta, urzędnicy służby zdrowia zdecydowanie zalecają, aby osoby, które nie są w pełni zaszczepione, nadal używały masek i w pomieszczeniach. trzymały się dwóch metrów od innych

W szczególności nowe zamówienia w zakresie zdrowia publicznego pozwolą na otwieranie bez ograniczeń handlu detalicznego i centrów handlowych, siłowni i centrów fitness, bibliotek, usług osobistych, takich jak salony fryzjerskie i kosmetyczki, półkolonie,   i centra ogrodnicze.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„To znaczące ponowne otwarcie dla Manitoby. To największe złagodzenie ograniczeń od początku tej pandemii” – powiedział dyrektor prowincji zdrowia publicznego dr Brent Roussin.

Nowe nakazy zdrowia publicznego wchodzą w życie w sobotę o godzinie 12:01 i wygasają o godzinie 12:01 7 września.

Zostaną one wówczas ponownie ocenione w kontekście wskaźników szczepień i ogólnej sytuacji w Manitobie związanej z COVID-19, podała prowincja w komunikacie prasowym.
Dr Brent Roussin, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Manitobie, ogłosił we wtorek nowe, luźniejsze nakazy zdrowia publicznego, ponieważ prowincja poinformowała, że ​​80 procent kwalifikujących się osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.  Prowincja spodziewa się osiągnąć 75 procent przy dwóch dawkach w ciągu najbliższego tygodnia.

 

„To jest wspaniałe dla naszej gospodarki. Jest to również wspaniałe dla naszych społeczności” – powiedział premier Brian Pallister, który po raz pierwszy od tygodni wystąpił publicznie, po kontrowersjach wokół komentarzy, które on i minister gabinetu wygłosili na temat kolonizacji i szkół rezydencyjnych.

Zauważył, że nowe nakazy zdrowotne odzwierciedlają przejście od wymagań do zaleceń, ale podkreślił, że ludzie muszą zachować czujność i przestrzegać tych zasad.

Zwiększona, ale wciąż ograniczona pojemność będzie nadal obowiązywać podczas wesel, pogrzebów i innych publicznych zgromadzeń – zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – takich jak nabożeństwa i wydarzenia kulturalne, takie jak powwows.