Diecezja Hamilton: Na Mszę św. tylko po zaszczepieniu?

Jim Long sekretarz Diecezji Hamiltońskiej wystosował pismo do wszystkich parafii, w którym stwierdza, że choć do tej pory prowincja nie wymaga aby uczestniczący we Mszach świętych byli w pełni zaszczepieni to jednak wszystkie parafie powinny skonsultować ze swoimi miejscowymi jednostkami zdrowia publicznymi czy będą musiały wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa takie jak poświadczenie szczepienia.

Zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu będzie również wymagane, aby uczestniczyć w wydarzeniach i imprezach organizowanych w salach bankietowych czy centrach konferencyjnych. Diecezja rekomenduje, aby poszczególne parafie na razie nie udostępniały swoich sal  i miejsc spotkań a jeśli zdecydują się je otworzyć, to wymagały dowodu szczepienia.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Również w przypadku uczestników styp i przyjęć weselnych wymagane będzie przedstawienie negatywnego testu antygenowego na Covid przeprowadzonego nie wcześniej czyli się 48 h przed daną imprezę, jako alternatywy do zaświadczenia o szczepieniu., Testy będą musiały być zakupione ze środków prywatnych.

Diecezja podkreśla że pracuje z prawnikami aby przedstawić zasady wymogów szczepionkowych, które wkrótce zostaną rozesłane do parafii.