18 września tysiące ludzi w całej Kanadzie wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko ograniczeniom i nakazom związanym z COVID-19, prosząc rządy o przestrzeganie praw wolności jednostki.

W Vancouver tysiące zgromadziły się w Vancouver Art Gallery, aby zaprotestować przeciwko ostatnim restrykcjom Kolumbii Brytyjskiej, w tym niedawnemu wprowadzeniu paszportów szczepionkowych . Wiec ten był jednym z kilku w całej Kanadzie i w około 180 w miastach na całym świecie.

Protest w Toronto przyciągnął również  duże tłumy przemawiali na nim różni mówcy w tym MPP Rick Nicholls, który został wyrzucony z klubu PC przez premiera Douga Forda za odmowę przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W wydarzeniu w Calgary, które miało zgromadzić około 1000 osób, uczestniczył przywódca Partii Ludowej Kanady Maxime Bernier.

Imprezę w Vancouver zorganizowały Alicia Johnson i Danielle Pistilli z The Freedom Organization.

„Jesteśmy przeciwko tyranii medycznej i przeciwko dyskryminacji i segregacji… oraz retoryce podżegania ludzi “my przeciwko nim”, powiedziała Johnson. „Obserwujemy teraz, w czasie rzeczywistym, nasz własny rząd federalny, który nakręca ten sam mechanizm, aby zwrócić ludzi jednych przeciwko drugim.

Bert Mayo, emerytowany zastępca szeryfa, który pracował dla British Columbia Sheriff Service, przemawiał w imieniu Police on Guard for Thee, organizacji utworzonej w 2020 roku przez aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy, którzy poczuli, że ich przysięga przestrzegania konstytucji Kanady była zagrożona, gdy rządy  zażądały by policja  egzekwowała  ograniczenia związane z COVID-19.

„Jako organy ścigania złożyliśmy przysięgę, że będziemy przestrzegać praw i wolności zawartych w Konstytucji” – powiedział Mayo. „Więc to, co widzieliśmy w przypadku tych środków nadzwyczajnych, stwarza konflikt, gdy jesteśmy proszeni o ich egzekwowanie, a z powodu przysięgi, którą złożyliśmy, aby przestrzegać praw wynikających z Karty  powinniśmy odmawiać”.


Obecny paszport szczepionkowy w BC zabrania osobom, które nie zostały zaszczepione, chodzenia do restauracji, siłowni, udziału w wydarzeniach sportowych i nawiedzania innych miejsc związanych z rozrywką i uroczystościami. Inspektor zdrowia prowincji przywrócił również obowiązkowe maski w budynkach publicznych i szczepienia przeciwko COVID-19 dla niektórych osób, takich jak osoby pracujące w opiece zdrowotnej i studenci mieszkający w domach uniwersyteckich.

Zarówno Alberta, jak i Saskatchewan ogłosiły swoje wersje paszportu szczepionkowego w zeszłym tygodniu, do nich dołączą Ontario, Nowa Szkocja i Nowa Fundlandia, które planują wprowadzić swoje paszporty w nadchodzących tygodniach. Quebec i Manitoba, wraz z BC, już wprowadziły paszport szczepionek.

 

za Epoch Times