Stowarzyszenie policji  RCMP popiera prawo funkcjonariuszy RCMP do odmowy szczepienia i wesprze każdego członka, który odmówi szczepienia,  jeśli obowiązywać będzie zasada przymusu szczepień federalnych służb publicznych – głosi oświadczenie wydane przez National Police Federation

„Będziemy pomagać i reprezentować członków indywidualnie w ich wyborze i możliwych konsekwencjach służbowych

Rzecznik związku nie powiedział  ilu członków wyraziło obawy dotyczące szczepień przeciwko COVID-19, powołując się na względy prywatności.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zaledwie dwa dni przed sierpniowym wezwaniem do wyborów rząd liberalny ogłosił, że wprowadzi obowiązek szczepień dla pracowników federalnych oraz osób podróżujących samolotem, pociągiem lub statkiem.

Trudeau ostrzega przed „konsekwencjami” dla urzędników państwowych, którzy unikają szczepień COVID-19

„Mówimy jasno, że urzędnicy służby cywilnej muszą być zaszczepieni. Jeśli ktoś nie ma uzasadnionego medycznego powodu, by nie zostać w pełni zaszczepionym – lub zdecyduje się nie szczepić – poniesie konsekwencje” – powiedział premier Justin Trudeau podczas kampanii.

Zasady te mogą wejść w życie już w październiku.

„ Istnieje wyraźny wymóg szczepień dla każdego, kto pracuje dla rządu federalnego”, powiedział Trudeau podczas swojej pierwszej pełnej konferencji prasowej od zeszłotygodniowych wyborów.

„Po drugie, w nadchodzących tygodniach zapewnimy, że każdy, kto ma co najmniej 12 lat, i chce wsiąść do samolotu lub pociągu, jest w pełni zaszczepiony”.