Transport Canada rozpoczęło dochodzenie w sprawie wadliwego działania systemu grzewczego w Tesli Model 3 i Model Y. Szesnastu klientów złożyło skargi na działanie układu w czasie chłodu. Agencja transportu obawia się, że nieprawidłowe działanie systemu ogrzewania i klimatyzacji może skutkować parowaniem lub zamarzaniem przedniej szyby, co będzie ograniczać pole widzenia kierowcy.

Transport Canada dodaje, że producent ma obowiązek informować agencję i wszystkich aktualnych właścicieli pojazdów o usterce, która może wpływać na bezpieczeństwo osób, gdy tylko ją zidentyfikuje. Regulator poinformował Teslę o rozpoczętym śledztwie.

W 2020 roku CEO Tesli, Elon Musk, twierdził, że pompa ciepła w Modelu Y należy do najlepszych konstrukcji inżynierskich tego rodzaju.

Część właścicieli Tesli skarżyło się na działanie pomp ciepła podczas siarczystych mrozów, podaje Drive Tesla Canada, serwis informacyjny Tesli. Problemy z ogrzewaniem miały się zdarzać nawet po wymianie wadliwych czujników, które producent wymieniał w Modelu 3 i Modelu Y z lat 2020-2021.