Elon Musk rozpoczyna “wrogie” przejęcie Twittera oferując 41,39 miliarda dolarów
Jego zdaniem firma  ma niezwykły potencjał i on jest w stanie go odblokować

Musk oferuje 54,20 USD za akcję w gotówce, co stanowi 54-procentową premię w stosunku do ceny zamknięcia z 28 stycznia i ma łączną wartość około 43 miliardów USD. Akcje spółki  wzrosły o 18 proc.

Musk,  ogłosił ofertę w czwartek we wniosku do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Miliarder, który kontroluje również Tesla Inc., po raz pierwszy ujawnił udział w Twitterze w wysokości około 9 procent 4 kwietnia.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Elon Musk jest jednym z najczęściej oglądanych  na Twitterze, często wysyła twitty do ponad 80 milionów obserwujących @elonmusk. ;

Według Bloomberg Billionaire’s Index  wartość posiadanego przez Elona Muska majątku wynosi obecnie około 260 miliardów dolarów.

W liście do zarządu Twittera Musk wyraża przekonanie, że Twitter w swojej obecnej formie nine jest w stanie służyć wolności słowa i musi zostać przekształcony w prywatną firmę.

Oferta 54,20 USD za akcję jest „zbyt niska”, aby akcjonariusze lub zarząd mogli ją zaakceptować, skomentował w raporcie Adam Crisafulli z Vital Knowledge, dodając, że za akcje spółki płacono 70 USD mniej niż rok temu.

Musk zatrudnił Morgan Stanley jako swojego doradcę do przejęcia.