Popularny amerykański podcaster Joe Rogan ostro skrytykował premiera Justina Trudeau za ataki na kanadyjskich kierowców ciężarówek podczas lutowych protestów  na rzecz wolności w Ottawie.

W czwartek Rogan nazwał Trudeau „przerażającym, pieprzonym dyktatorem” podczas wywiadu w programie Joe Rogan Experience z kanadyjskim naukowcem i pisarzem Gadem Saadem , mówiąc, że zachowanie premiera zaprzecza przyjaznej reputacji Kanady i jego własnemu wizerunkowi miłego faceta.

„W Kanadzie ludzie byli przyjaźniejsi, wydawało się, że to świetny system… ale potem, kiedy masz przerażającego pieprzonego dyktatora jako premiera – tym właśnie jest. Sposób, w jaki się zachowuje – sposób, w jaki zachowywał się podczas tej akcji – nieszczery sposób, w jaki się komunikował – przeraziło mnie, ponieważ nigdy nie myślałem, że ten facet taki jest ” – powiedział Rogan.

„Sposób, w jaki to zrobił – po prostu przykleił im nich pejoratywną etykietkę, bez dowodów, bez prowokacji. To było, jak: „Zamierzam ich tak nazwać , abym mógł narzucić prawa, które powstrzymają ich przed robieniem tego, co  zasadniczo jest pokojowym protestem”.

Rogan nie był jedynym, który skrytykował Trudeau za postępowanie z protestującymi, którzy sprzeciwiają się jego polityce.

Podczas czwartkowego posiedzenia komisji bezpieczeństwa publicznego Izby Gmin były wiceminister obrony narodowej i doradca ds. bezpieczeństwa Richard Fadden powiedział parlamentarzystom, że Trudeau posunął się za daleko w swojej retoryce  obrażania protestujących.

„Nie sądzę, aby atakowanie poglądów było  pomocne” – powiedział Fadden. „  Możesz się z nimi nie zgodzić… ale myślę, że premier poszedł trochę dalej i nie sądzę, żeby to było pomocne”.

Fadden dodał, że politycy muszą znaleźć jakiś sposób na dyskusję z protestującymi, zamiast uciekać się do ekstremalnych środków – w przeciwnym razie, ostrzegł, może to skłonić ludzi do uciekania się do ekstremizmu.