Numer jeden w Amazon Canada jest obecnie parodia książki dla dzieci, oparta na reakcji Justina Trudeau na Freedom Convoy .

Jak premier ukradł wolność – wzorowana jest luźno na klasyku dr Seussa Jak Grinch ukradł Boże Narodzenie – opowiada historię lidera w stylu Trudeau, który jest torturowany przez kochających wolność kierowców ciężarówek ściągających do stolicy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Tytułowy „premier” jest przedstawiany jako nierozgarnięty polityk („jego mózg był o trzy rozmiary za mały”), który planuje pozbawić wolności kanadyjskich obywateli w sposób podobny do intrygi Grincha, chcącego “ukraść” Boże Narodzenie w Whoville. Poemat w iście seussowskim stylu jest napisany anapetycznym tetrametrem .

“From coast to coast the truckers drove through the snow and their small fringe numbers continued to grow. Then one day a trucker appeared in the town, with thousands behind them from miles around,” – czytamy we fragmencie opisującym przybycie Freedom Convoy.

 

Pozycja została napisana przez Dereka Smitha,  ojca trójki dzieci z Calgary, znanego wcześniej w Internecie jako streamer starych gier wideo .

Od wtorkowego popołudnia „Jak premier ukradł wolność” była najlepiej sprzedającą się książką w Amazon Canada.

W niedawnym wywiadzie dla Maverick Media, Smith przypisał ranking  recenzji na konserwatywnym kanadyjskim kanale YouTube Clyde Do Something

Smith powiedział Maverick Media, że ​​stara się nie dyskutować o polityce wokół swoich dzieci, ale był wielkim zwolennikiem Freedom Convoy był załamany po tym jak wielu organizatorów zostało uwięzionych lub zrujnowanych finansowo, i wymyślił książkę jako swoją obronę. Powiedział jednak , że próbował napisać ją bez „złości” i niekoniecznie polecałby czytanie jej dzieciom.

Trudeau nigdy nie jest wymieniane z imienia i nazwiska, co może wynikać z powodów prawnych . Długie zastrzeżenie na pierwszej stronie książki zapewnia czytelników, że „poglądy i opinie wyrażone w tej książce są wyłącznie poglądami bohaterów i niekoniecznie odzwierciedlają lub reprezentują poglądy i opinie osób, na których te postacie się wzorują”.

Drugie zastrzeżenie jest następnie dołączone, aby odeprzeć procesy sądowe z majątku dr Seussa.