Ontaryjskie ministerstwo transportu ma dobre wieści dla osób, które nie lubią parkować równolegle i nie mają jeszcze prawa jazdy kategorii G. Ministerstwo potwierdziło w czwartek, że zmodyfikowane testy na pełne G będą prowadzone dalej, „do odwołania”.

Rzecznik prasowy ministerstwa oświadczył w mailu, że egzamin można zarezerwować we wszystkich stałych ośrodkach DriveTest i lokalizacjach tymczasowych. Egzamin nie zawiera takich manewrów jak nagłe zatrzymanie, zawracanie na trzy i parkowanie równoległe. Prowincja w styczniu zrezygnowała ze sprawdzania umiejętności wykonywania tych manewrów, żeby przyspieszyć egzaminy i zmniejszyć opóźnienia wynikłe z zamknięcia ośrodków egzaminacyjnych w czasie pandemii. Ograniczenie zakresu egzaminacyjnego miało być tymczasowe i miało obowiązywać do 31 marca. Minister transportu Caroline Mulroney szybko go jednak przedłużyła.

Wymienione trzy manewry pozostają w zakresie egzaminu G2.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Egzaminatorzy, którzy wypowiadali się po zmodyfikowaniu wymagań dla kategorii G, twierdzili, że rezygnacja ze sprawdzania umiejętności wykonywania manewrów pozwala zaoszczędzić nawet 15 minut na każdym standardowym 30-minutowym egzaminie.

Przeciwnicy zmian powtarzali, że przyspieszenie egzaminów nie jest warte tego, by poświęcać bezpieczeństwo na ulicach.