Były prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że FBI przeszukuje jego rezydencję w Palm Beach na Florydzie. Jego zdaniem to “nieodpowiedzialny nalot”.

“Nasz naród żyje w mrocznych czasach (…) Mój piękny dom, Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, jest oblężony i okupowany przez dużą grupę agentów FBI (…)Włamali się nawet do mojego sejfu” – oświadczył Trump.

„Nasz kraj nigdy nie był w takiej sytuacji. Straciliśmy wszystko. Straciliśmy niezależność energetyczną. Straciliśmy nasz prestiż. Straciliśmy wszystko, co możemy stracić” – powiedział Trump podczas wydarzenia, zwracając uwagę na wycofanie się z Afganistanu, które wcześniej nazwał „największym taktycznym błędem w historii” i kryzys graniczny. 45. prezydent powiedział podczas swojego przemówienia, że może być „najbardziej prześladowaną” osobą w historii Ameryki. „Mój przyjaciel powiedział niedawno, że byłem najbardziej prześladowaną osobą w historii naszego kraju” – powiedział Trump podczas przemówienia w CPAC. „A potem pomyślałem o tym, że może mieć rację”. Trump nazwał nalot „wykroczeniem prokuratora, militaryzacją wymiaru sprawiedliwości i atakiem radykalnych lewicowych demokratów, którzy desperacko nie chcą, aby [on] kandydował na prezydenta w 2024 r., zwłaszcza w oparciu o ostatnie sondaże”, dodając, że demokraci „będą gotowi zrobić wszystko, aby powstrzymać republikanów i konserwatystów w nadchodzących wyborach śródokresowych”. „Nic podobnego nigdy wcześniej nie zdarzyło się prezydentowi Stanów Zjednoczonych” – powiedział Trump. Gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem powiedziała w poniedziałek w oświadczeniu : „Nalot FBI na dom prezydenta Trumpa jest bezprecedensową polityczną bronią Departamentu Sprawiedliwości. „Taki atak mógł mieć miejsce tylko w skorumpowanych krajach Trzeciego Świata” – stwierdził Trump w swoim poniedziałkowym oświadczeniu. „Niestety Ameryka stała się teraz jednym z tych krajów, skorumpowanych na poziomie niespotykanym wcześniej”.
„Sprzeciwiłem się biurokratycznej korupcji Ameryki, przywróciłem władzę ludziom i naprawdę poświęciłem się za nasz kraj, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy i establishment tego nienawidził” – napiał Trump w swoim poniedziałkowym oświadczeniu.
„Teraz, gdy popierani przeze mnie kandydaci wygrywają wielkie zwycięstwa gdy widzą moją dominację we wszystkich sondażach, próbują raz jeszcze powstrzymać mnie i Partię Republikańską. Bezprawie, prześladowania polityczne i polowanie na czarownice muszą zostać ujawnione i powstrzymane – powiedział Trump. „Będę nadal walczyć dla Wielkiego Narodu Ameryki!”