Tego lata osoby podróżujące pociągami GO musiały się liczyć z opóźnieniami i odwołaniami kursów. Teraz jeszcze Amalgamated Transit Union (ATU) Local 1587 zagroził strajkiem, przez co mogą przestać kursować autobusy GO.

Około 2200 kierowców autobusów, pracowników stacji, mechaników i funkcjonariuszy bezpieczeństwa opowiedziało się w głosowaniu za rozpoczęciem akcji strajkowej, jeśli taka będzie konieczna. ATU oskarża Metrolinx o odmowę negocjacji w takich kwestiach jak bezpieczeństwo pracy, wynagrodzenia i poprawa równowagi między pracą a życiem osobistym. Daty rozpoczęcia strajku nie wyznaczono, ale przewodniczący związku Rob Cormier zauważył, że 93-procentowe poparcie dla akcji strajkowej to najwyższy wynik w historii.

Rozmowy zaczęły się w kwietniu. Metrolinx twierdzi, że negocjuje w dobrej wierze. Kontrakt wygasł 31 maja.

W ostatnich dniach odwoływane były pociągi GO z powodu nieobecności chorych pracowników. W poniedziałek rano zrealizowano kilku kursów na liniach Lakeshore East i Kitchener. Sytuacja może utrzymać się przez tydzień lub dwa. Zmiany w rozkładzie są na bieżąco podawane na twitterze.