Victoria zabroni od 2025 roku stosowania paliw węglowodorowych w nowo budowanych budynkach.
Radni chcą, aby nowe budynki wykorzystywały energię odnawialną, prawdopodobnie w postaci elektryczności, zamiast gazu ziemnego lub innych paliw   do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody

Prawie wszystkie nowe budynki w Victorii w Kolumbii Brytyjskiej – od domów jednorodzinnych po biurowce i wieżowce mieszkalne – do 2025 r. będą musiały mieć „zero emisji dwutlenku węgla” , co oznacza, że ​​nie będą mogły być ogrzewane paliwami kopalnymi, takimi jak gaz ziemny, propan lub olej opałowy.

Powołując się na zaniepokojenie zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem, rada miasta   podjęła decyzję o przyspieszeniu redukcji gazów cieplarnianych w nowych budynkach na pięć lat przed wejściem w życie wymogów prowincji.

Victoria jest jedną z pierwszych gmin w prowincji, które w przypadku budownictwa zdecydowały się przejść z paliw kopalnych na energię odnawialną. W przypadku większości projektów będzie to prawdopodobnie oznaczać wykorzystanie energii elektrycznej do zasilania urządzeń do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody, gotowania i suszenia ubrań.

Rady Saanich i Central Saanich rozważają podobny ruch.

„Budynki odpowiadają za prawie połowę całego zanieczyszczenia gazami cieplarnianymi generowanego w mieście” – stwierdza burmistrz Lisa Helps.

„Każdy nowy budynek przetrwa ponad 50 lat, więc podniesienie poprzeczki teraz ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia naszych długoterminowych celów klimatycznych i przygotowania przyszłych podatników na mniejsze koszty związane z walką klimatem w przyszłości”.

Laura Berndt, kierownik ds. działań na rzecz energii i klimatu w mieście Wiktoria, powiedziała, że ​​wymóg zrezygnowania z paliw kopalnych w nowych budynkach jest częścią planu redukcji gazów cieplarnianych o 80% i przejścia na 100% energii odnawialnej do 2050 roku.

Powiedziała, że ​​środek ten jest jednym z czterech priorytetowych działań – obok mobilności, redukcji odpadów i działań komunalnych – w celu zmniejszenia emisji.

Rada Wiktorii ogłosiła w 2019 roku kryzys klimatyczny .

 

Raport pracowników miasta stwierdza, że dyskusje  z branżą budowlaną i deweloperską wywołała kilka obaw dotyczących elektryfikacji nowych budynków, w tym dostępności odpowiedniego sprzętu i wiedzy , wzrostu kosztów, wyzwań projektowych i dostępu do wystarczającej ilości energii elektrycznej.

Oprócz kwestii związanych z kosztami i dostawami energii elektrycznej, pojawiły się również obawy dotyczące restauracji w nowych budynkach, które nie będą w stanie gotować na gazie ziemnym, a ludzie nie mogą dokonywać własnych wyborów dotyczących rodzaju energii, którą chcą kupować.

Niektóre stany, w tym Teksas, starają się zakazać wszelkich praw ograniczających wykorzystanie gazu ziemnego.

Do tego dochodzi mieszany przekaz dotyczący zakazu gazu ziemnego w stolicy prowincji, która stara się zostać głównym światowym producentem i eksporterem gazu ziemnego.

Prąd elektryczny również jest w większości produkowany w elektrowniach gazowych, co stawia pod znakiem zapytania kwestie zero emisyjności budynków gdzie jest wykorzystywany.