Dotyczy wypowiedzi A.Kumora na temat reformy służby zdrowia

        Prywatna służba zdrowia nie jest dobrym rozwiązaniem. Mieszkam w kraju, gdzie jest takie rozwiązanie i niestety leczenie zależne od grubości portfela jest niemoralne. Wchodzą prywatne firmy ubezpieczeniowe a koszty rosną z miesiąca na miesiąc. Kanadyjczycy mają dobry system, potrzeba wprowadzić drobne zmiany.

        1. Obniżyć podatek handlowy 2% i wprowadzić user fees.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

        $30 wizyta u lekarza

        $60 u specjalisty

        $100 Wizyta na pogotowiu.

To spowoduje mniejsze kolejki szczególnie w szpitalu gdzie ludzie przychodzą z bólem głowy.

        2. Darmowe kierunki medyczne na Uniwersytetach pod warunkiem odpracowania czesnego w danym regionie.

        3. Nastawienie na leczenie prewencyjne, lepsza edukacja w szkołach na tematy dietetyki oraz wyczyszczenie rynku żywności chemicznej.

        4. Dodatkowy podatek 10% od niezdrowego jedzenia, napojów, oraz alkoholu i nikotyny. Podatek w całości przeznaczony na system medyczny.

        5. Walka z otyłością w społeczeństwie poprzez programy edukacyjne, społeczne oraz dopłaty do różnych planów typu fitness, gym, pływalnie, itp

        Problem rozwiązany! Jednak politycy nie mają 🥚 bo user fees są niepopularne a lepiej podnieść podatki, których nikt nie zauważy.

•••

        Ze wzruszeniem obejrzałam relację z pielgrzymki…  …wróciły wspomnienia…  …od 1990 do 2007 roku byłam 17 razy… za każdym razem w tych samych intencjach…  …owocem tamtych dni karmię swoje serce do dzisiaj… i jeszcze mam na zapas…  …z serca polecam takie doświadczenie…

Teresa

•••

        Dziękuje Pani Michalinko za trafne spostrzeżenia. Też mieszkałam i mieszkam blisko rzeki Humber. Co prawda rzadko używam TTC (tylko gdy jadę do centrum), ale z moich obserwacji wynika, że wózki na zakupy stały się bardzo modne. Coraz ciężej nam dźwigać zakupy. Bloor West Village jest moim ulubionym miejscem na zakupy i spacer. Plącze się tam od wielu lat, tam też pracowałem przez ostatnie lata mojej kariery zawodowej. Mogę  powiedzieć, że znam tam z widzenia co piątą osobę i widzę jak się starzeją. Niektórych już w ogole nie widuję… Ulica się zmieniła nie tylko z tego powodu, ale też wiele sklepów, butików już nie istnieje, a za to mamy wielki wybór dentystów i manicure salonów. Jakoś ich stać na wysoki czynsz na Bloor. Jest tam ciągle mój ulubiony sklep Kingsway, gdzie kupuję Gońca i mięsko dla moich kotów. Oraz kultowy sklep ze zdrową żywnoscią często odwiedzany przeze mnie (tzw “u Greka”). No i “Chińczycy”, gdzie kupuję warzywa i owoce. Serdecznie pozdrawiam.

Anna Czyzo