W czwartek wieczorem administratorzy profilu społecznościowego Radia Maryja na Facebooku otrzymali komunikat o zawieszeniu konta. Zdaniem przedstawicieli rozgłośni blokada nie miała merytorycznego uzasadnienia. Konto zostało odblokowane dopiero w sobotę rano – w dzień 31. urodzin katolickiej stacji.

Dr Jolanta Hajdasz z Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przekazała, że nie jest to zgodne z przepisami polskimi, unijnymi, niezgodne z zasadą wolności słowa ani z jakąkolwiek zasadą, na podstawie której powstały media społecznościowe, jak m.in. Facebook.

Toruńskie radio podkreśla, że to kolejny raz, gdy dochodzi do ograniczania wolności słowa w mediach społecznościowych Radia Maryja. Katolicka stacja jest blokowana za mówienie prawdy na temat małżeństwa i rodziny oraz za to, że broni dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwia się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne – czytamy na stronie rozgłośni.
Facebook odblokował profil rozgłośni Rydzyka tuż przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów związanych z urodzinami Radia Maryja w hali widowiskowo-sportowej w Toruniu.

Poniżej kontynuacja tekstu

W obchodach wzięli udział wicepremierzy Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin, a także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-12-03/urodziny-radia-maryja-wsrod-gosci-m-in-jacek-sasin-mariusz-blaszczak-zbigniew-ziobro/