Kanadyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości  opublikowało serię tweetów, które promują krajowy program eutanazji (MAiD) jako „wybór” dla Kanadyjczyków, 23 lutego Departament Sprawiedliwości opublikował serię tweetów „Czy wiesz, że”, aby zwrócić uwagę na kanadyjski program MAiD.

Jeden z MAiD, o którym mówi tweet, to „reżim”, który ma pomóc tym, którzy mają „autonomię i wolność wyboru”.

Reagując na  posty w mediach społecznościowych, Angelina Ireland z Delta Hospice Society pro-life powiedziała w rozmowie z LifeSiteNews, że  pokazuje, to jak kanadyjskie „szwadrony śmierci”   z dnia na dzień zaczynają działać coraz śmielej i ludzie muszą zacząć z nimi walczyć sprzeciwiając się zaniedbywaniu opieki paliatywnej.

Ireland stwqierdziła, że najwyraźniej ​​zapomina się o innym „wyborze” ludzi, – aby „żyć” i mieć „swobodę dostępu do opieki zdrowotnej, za którą wszyscy drogo płacimy poprzez nasze ogromne obciążenia podatkowe”.

„Zabijanie jest tanie, a śmierć przedstawiana jest nam jako panaceum na wszystkie nasze problemy: niepełnosprawność, przewlekłe choroby, biedę, depresję, bezdomność” – dodaje.

Jedj zdaniem te tweety służą jako przypomnienie  jak daleko zaszedł już reżim śmierci w Kanadzie. „Następnym krokiem będą reklamy  Tourism Canada  „[Z hasłem] Przyjedź do Kanady i się zabij ”.

Liberalny rząd Trudeau po raz pierwszy zalegalizował eutanazję w 2016 roku i od tego czasu nadal naciska na dalsze rozszerzanie tego, kto może kwalifikować się do śmierci usankcjonowanej przez państwo. Wraz z uchwaleniem ustawy C-7 z 2021 r. eutanazja została otwarta nie tylko dla osób nieuleczalnie chorych, ale także dla przewlekle chorych.

Ustawa C-7 zawierała również przepis rozszerzający eutanazję na osoby cierpiące wyłącznie na choroby psychiczne, środek, który został opóźniony do marca 2024 r. po znacznym sprzeciwie ze strony grup pro-life i konserwatywnych polityków.

za lifesite news