W Nowej Szkocji w ramach programu opłacanego z pieniędzy podatników rozdaje się młodzieży sztuczne piersi, protezy penisów oraz elementy odzieży służące do krępowania piersi i genitaliów. Program prowadzi organizacja charytatywna działająca non-profit, Youth Project. „Akcesoria służące potwierdzeniu płci” są przeznaczone dla osób poniżej 25 roku życia, transseksualnych, niebinarnych i nieokreślonych. Na swojej stronie internetowej Youth Project podaje, że uzyskuje wsparcie finansowe z prowincyjnego departamentu zdrowia i departamentu edukacji.

Na stronie organizacji można znaleźć wskazówki, jak należy się zmierzyć, żeby wybrać najodpowiedniejszy rozmiar sztucznych piersi albo elementów odzieży krępujących piersi lub genitalia. Youth Project kieruje młodzież do sklepów takich jak Venus Envy i Origami Customs, które na swoich stronach promują zabawki erotyczne, akcesoria BDSM i przedstawiają zdjęcia nagich modeli i modelek.

Youth Project podaje, że popyt na bezpłatne „akcesoria służące potwierdzeniu płci” jest bardzo duży i osoby zgłaszające zapotrzebowanie są wpisywane na listę oczekujących. Obecnie czas oczekiwania wynosi do trzech miesięcy, w zależności od rodzaju artykułu i rozmiaru.