12 grudnia FBI i dwie inne agencje federalne wystosowały ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa publicznego, podkreślając potencjalne zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Biuro wraz z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) i Narodowym Centrum Zwalczania Terroryzmu jako potencjalną przyczynę ataków wymieniło trwającą wojnę między Izraelem a Hamasem. Agencje nie wskazały jednak żadnego konkretnego wątku.

„Chociaż to ogłoszenie nie jest odpowiedzią na żadną konkretną działalność spiskową, cele te prawdopodobnie pozostaną atrakcyjne dla samotnych aktorów inspirowanych szeregiem ideologii ze względu na ich dostępność i symbolikę”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zarówno DHS, jak i FBI wydały podobne ostrzeżenia w październiku po ataku Hamasu z 7 października, w wyniku którego zginęło ponad 1200 cywilów w Izraelu, co wywołało obecny konflikt w kraju. Dyrektor FBI Christopher Wray wielokrotnie ostrzegał przed możliwymi atakami terrorystycznymi na terytorium USA, inspirowanymi przez Hamas.