Sprzedaż domów w Greater Toronto wzrosła w zeszłym miesiącu o 37 procent w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu, ponieważ niższe koszty kredytu związane z kredytami hipotecznymi o stałym oprocentowaniu zwabiły część kupujących z powrotem na rynek.

Regionalna Rada ds. Nieruchomości w Toronto podaje, że sprzedaż 4223 domów w zeszłym miesiącu również oznaczała wzrost o 22,9% w ujęciu miesięcznym w stosunku do grudnia.

Projekty deweloperskie w całym kraju coraz częściej trafiały pod zarząd komisaryczny
Sprzedaż wszystkich kategorii mieszkań w regionie rosła w ujęciu rocznym, na czele z domami szeregowymi o 54,5% i domami w zabudowie bliźniaczej o 42,9%.

Tymczasem średnia cena domu spadła o jeden procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku do 1 026 703 dolarów, co stanowi również spadek o 5,4 procent w porównaniu z ostatnim miesiącem 2023 roku.

Prezes TRREB Jennifer Pearce twierdzi, że jeśli w tym roku inflacja spadnie, jak prognozuje Bank of Canada, wynikające z tego niższe stopy procentowe powinny skłonić więcej nabywców do ponownego wejścia na rynek, w tym tych, którzy obecnie borykają się z wysokimi czynszami i szukają swojego pierwszego domu.