Wobec policjanta, który na proteście rolników odrzucał jakiś przedmiot wdrożono czynności wyjaśniające, a następnie postępowanie dyscyplinarne, które zakończyło się wymierzeniem kary nagany – poinformował w czwartek zastępca szefa KGP nadinsp. Roman Kuster. Materiał przesłano też do prokuratury – podał.

W czwartek na posiedzeniu Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych przedstawiono informację szefa MSWiA na temat działań policji oraz kierownictwa resortu podczas protestu rolników, który odbył się 6 marca w Warszawie.

Na proteście rolników w Warszawie doszło do brutalnej akcji policji, która użyła siły i gazu wobec protestujących. Pojawiło się również szokujące nagranie z udziałem jednego z policjantów, a nagraniu widać jak policjant zza policyjnego kordonu rzuca czymś w protestujących. Na ziemi leżą przedmioty przypominające kostkę brukową.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zastępca szefa KGP nadinsp. Roman Kuster przekazał podczas posiedzenia komisji sejmowej, że policja wyjaśnia wewnętrznie niektóre z incydentów, do jakich doszło 6 marca. “Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że nie chcemy zamiatać śmieci pod dywan” – zapewnił Kuster. Zastępca szefa KGP podał, że zakończyły się one wszczęciem postępowania dyscyplinarnego i wymierzeniem kary nagany. Dodatkowo, dla oceny prawno-karnej, przesłany został materiał do Prokuratury Warszawa-Śródmieście, aby ocenić czy zdarzenie nie nosi znamion przestępstwa.