Wicemistrz Izraela Maccabi Hajfa na mecze w tegorocznych eliminacjach do europejskich pucharów przenosi się do Łodzi. Przedstawiciele ŁKS-u,  umywają ręce tłumaczą, że nie mają z tym nic wspólnego.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Stadion ŁKS-u Łódź tego lata będzie widownią europejskich pucharów, bez udziału samego ŁKS-u, który spadł do I ligi, “Ze względu na wojnę izraelsko-palestyńską” wicemistrzowie Izraela drużyna Maccabi Hajfa musieli sobie znaleźć “domowy” obiekt za granicą.

Informację na ten temat przekazało w niedzielę Maccabi. – Zespół domowe mecze w eliminacjach Ligi Konferencji będzie rozgrywał na Stadionie ŁKS-u w Łodzi. Losowanie drugiej rundy w najbliższą środę – przekazano na oficjalnym profilu klubu w portalu X.

W Polsce wiadomość nie została przyjęta zbyt entuzjastycznie. Spora część kibiców wyrażała w komentarzach swoje niezadowolenie, a to za sprawą  oskarżania Izraela o zbrodnie wojenne na Palestyńczykach w trakcie kampanii w Gazie.

W kwietniu w wyniku celowego izraelskiego ostrzału samochodów wiozących pomoc humanitarną dla palestyńskiej ludności cywilnej zginął Polak. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Damiana Sobola — członka organizacji World Central Kitchen (WCK), który zginął w wyniku ataku wojsk Izraela na konwój humanitarny. Zdaniem ekspertów atak wojsk Izraela to była kolejna zbrodnia wojenna.

Protesty fanów nie pozostały bez echa. Do sprawy odniosły się w serwisie X władze ŁKS-u. – Informujemy, że ŁKS Łódź nie ma żadnego związku z organizacją meczów klubu Maccabi Hajfa w europejskich pucharach na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. Pytania dotyczące tej sprawy należy kierować do administratora obiektu, czyli do Pana Macieja Łaskiego, prezesa zarządu Miejskiej Areny Kultury i Sportu – napisano.

Maccabi Haifa rywalizację w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy rozpocznie od drugiej rundy. Swoje mecze rozegra 25 lipca i 1 sierpnia. Na razie nie wiadomo, które spotkanie odbędzie się w Łodzi. Losowanie odbędzie się  19 czerwca.