Czy można ożenić oszczędną, jazdę przyjemną jazdę ładnym wyglądem samochodu? Ci wszyscy, którzy jeżdżą Mazdą 3, wiedzą, że można! 

Mazda 3 ma zadziwiająco „europejską” charakterystykę i w wersji z manualną przekładnią ma właśnie ten kontynentalny styl.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mazda3 rok 2019 została ponownie przeprojektowana, ale też nie do przesady, jako że poprzedni model całkiem dobrze się sprzedaje i nie ma co kombinować.

        Po raz pierwszy w historii modelu mamy jednak możliwość wyboru napędu na 4 koła, z elegancko podkręconym wnętrzem. Jest to już drugie na kanadyjskim rynku auto kompaktowe oferowane z napędem 4×4 i – tak, jak poprzednio – do wyboru w wersjach hatchback i sedan. Projektanci Mazdy zrobili samochód dostarczający dużą przyjemność kierowcy, ale też projektowali go mając na uwadze ludzi, którym się nie przelewa, dlatego auto tak jest popularne wśród młodzieży studenckiej.

Wnętrze przyjmne dobrze rozplanowane, ładna deska rozdzielcza z centralnie zamontowanym ekranem wyświetlającym infotainment obsługiwanym przez i obrotową gałkę na konsoli pomiędzy siedzeniami. Siedzenia regulowane w wielu kierunkach, kierownica wysuwana teleskopowo, a więc każdy, niezależnie od wzrostu wybierze coś dla siebie.

W obecnej mazdzie 3 infotainment może być kontrolowany przez dotyk, kiedy samochód stoi a gałkę kiedy jest w ruchu, nowa mazda daje kontrolę tylko za pomocą gałki. Mazda poprawiła też widoczność z fotela kierowcy poprzez zredukowanie grubości przednich filarów dachu

Cena zaczynać się będzie od 18000 dol. w przypadku sedana

Niestety gdy auto jest wyposażone w wyższe wersje silnika – 2,5l i napęd na cztery koła możemy dostać wtedy, niestety, wyłącznie sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów i tutaj cena już podskoczy do 26 000.

Mazdę będziemy sobie kupić w 3 odmianach GX, GS, GT – dotyczy to zarówno sedana w jakiej hatchbacka.

Najwyższy model GT wyposażony jest w dwu i pół litrowy silnik dający 186 KM, ale tylko z automatyczną przekładnią, choć wyposażoną w skrzydełka na kierownicy do „ręcznego” zmieniania biegów.

W przypadku sedana GT sprzedaż zacznie się 26200 dol., a w przypadku harchbacka 27200 dol.

W przypadku  niższych modeli będziemy mieli do wyboru  silnik słabszy 2.0-litrowy (156 KM) ale z sześciobiegową przekładnią ręczną albo sześciobiegową automatyczną w opcji, lun (GS) w opcji silniejszy motor.

Słowem, świetny samochód, który szybko nie traci wartości,  niezawodny, pomieści 5 osób a w wersji hatchback kupę bagażu.

Tak więc, jeśli mamy mieć jeden samochód w rodzinie to Mazda3, zwłaszcza hatchback zaspokoi wszystkie potrzeby również przy letnim wyjeździe na kemping czy podczas dłuższej trasy.

Naprawdę warto się przejść i wybrać na jazdę próbną, a oczywiście tak jak to jest przy okazji zmiany modeli; modele wcześniejsze na pewno będzie można kupić z bardzo dużymi upustami,

        O czym zapewnia

Wasz Sobiesław